چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 29 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 - 16:22:54 | کد مطلب: 404366 چاپ

ترس سعودی‌ها از موشک‌های یمنی | راه‌اندازی آژیرهای خطر در ریاض و چند شهر

جهان > خلیج‌ فارس - همشهری آنلاین:
مقامات سعودی در ریاض (پایتخت) و چند شهر دیگر درپی تشدید حملات موشکی یمن، سامانه هشدار دهنده حملات موشکی (آژیر خطر) نصب کردند.

به گزارش ايرنا، شبکه یمنی 'المسیره' روز چهارشنبه گزارش داد: با افزایش حملات موشکی ارتش یمن به خاک عربستان، در پاسخ به حملات وحشیانه جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به مناطق مسکونی یمن ، مقامات سعوی مجبور شدند در شهر ریاض و استان های الدرعیه، الخرج و الشرقیه سیستم هشدار دهنده نصب کنند.

این آژیرهای خطر قرار است پنجشنبه آینده (20 اردیبهشت) به صورت آزمایشی در ریاض و شهرهای مختلف به صدا روشن شود.

در همین راستا شهروندان سعودی در شبکه اجتماعی توییتر نارضایتی خود ازاین اقدام را اعلام کردند و آن را موجب ترس ونگرانی بیشتر مردم دانستند.

فعالان عربستانی در شبکه های اجتماعی این اقدام را به سخره گرفته وخطاب به مقامات این کشور گفتند: آیا آژیر خطر واقعا قبل از سقوط موشک ها بر سر ما، به صدا در خواهد آمد؟

عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگردان عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند؛ تجاوزی که تاکنون منجر به کشته شدن 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.