جمعه 27 مهر 1397 | به روز شده: 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 27 آذر 1396 - 13:19:41 | کد مطلب: 392961 چاپ

افزایش ساعت کاری میادین میوه وتره‌بار برای شب یلدا

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
مدیرعامل سازمان میوه و تره‌بار شهرداری تهران با تاکید بر کنترل دقیق بر قیمت‌های محصولات پر مصرف شب یلدا در بازارهای میوه و تره‌بار شهرداری تهران افزود: به لحاظ کمیت در کالاهای شب یلدا مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ايسنا،  رحیمی در تشریح تمهیدات سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران برای شب یلدا گفت: با توجه به افزایش تقاضای شهروندان برای خرید مرکبات، انار و هندوانه شب یلدا ،ذخیره‌سازی بهره‌بردارها برای این محصولات از هفته‌های گذشته انجام شده، به شکلی که محصولات مورد نیاز شهروندان برای شب یلدا به ویژه انار و هندوانه ذخیره‌سازی شده و هیچ‌گونه مشکلی در کمیت این محصولات وجود نخواهد داشت.

وی افزود: جهت حال رفاه شهروندان تهران، ساعت کار میادین میوه و تره‌بار شهر تهران با دو ساعت افزایش تا ساعت 21 شب فعالیت خواهند داشت و همچنین تعداد ترازوها توسط بهره‌بردارها افزایش پیدا کرده تا شهروندان در صف‌ها معطل نشوند.

مدیرعامل سازمان میوه و تره‌بار شهرداری تهران درخصوص کنترل قیمت‌ها در بازارها گفت: بی‌تردید قیمت‌ها تابع عرضه و تقاضاست اما در 244 بازار فعال شهر تهران برای شب یلدا به صورت ویژه توسط معاونان و ناظران سازمان کنترل می‌شود و تلاش می‌کنیم با این تمهیدات فضایی آرام را برای خرید شهروندان ایجاد کنیم.

رحیمی در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری دهمین نمایشگاه عرضه محصولات ارگانیک که تا اول دی‌ماه در محل بوستان گفت‌وگو از ساعت 9 صبح تا 21 شب پذیرای شهروندان است اشاره کرد و افزود: شهروندان می‌توانند در این نمایشگاه نیز مایحتاج شب یلدای خود را تهیه کنند. بر قیمت محصولاتی که در شب یلدا تهیه می‌شود حتما کنترل خواهد شد.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر تا 30 هزار نفر از نمایشگاه بازدید به عمل آورده‌اند. استقبال نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است. تبلیغات در سطح شهر برای این نمایشگاه انجام شده است و مردم با محصولات ارگانیک آشنا شده‌اند. قطعا شهروندان متوجه این موضوع هستند که با مصرف مواد لازم پیشگیری از بیماری‌ها محقق می‌شود و این به معنای کاهش هزینه‌های خانوار است.

مدیرعامل سازمان میوه و تره‌بار شهرداری تهران تاکید کرد: در دهمین دوره محصولات ارگانیک 120 بهره‌بردار تولیدات خود را در این نمایشگاه عرضه کرده‌اند که 5 غرفه نیز متعلق به تولیدکنندگان خارجی محصولات ارگانیک است.

رحیمی درخصوص مکانیزم تولیدکنندگان محصولات ارگانیک گفت: درخواست تولیدکنندگان در کمیته‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد و هر یک از تولیدکنندگان که گواهی‌های لازم را داشته باشند، می‌توانند در این نمایشگاه شرکت کنند. در این دوره به صورت سختگیرانه‌تری برای حضور در نمایشگاه تولیدکنندگان را مورد بررسی قرار دادیم تا اعتماد مردم به واسطه ارائه محصولات ارگانیک با کیفیت بیش از پیش جلب شود.

وی در مورد عرضه هندوانه برای شب یلدا گفت: دو نوع هندوانه در بازارها برای عرضه وجود دارد که بخشی از آن در سردخانه‌ها و بخش دیگری به صورت تازه در بازار ارائه می‌شود. قطعا هندوانه‌ای که به صورت تازه عرضه می‌شود کیفیت بهتری دارد که متناسب با همین کیفیت نرخ آن نیز متفاوت است.

مدیرعامل سازمان میوه و تره بار شهرداری تهران تاکید کرد: برگزاری سالانه یک نمایشگاه 10 روزه برای عرضه محصولات ارگانیک کفایت نمی‌کند و باید به سمت ایجاد نمایشگاه دائمی برای محصولات ارگانیک حرکت کنیم. شهرداری تهران در این حوزه تنها مانده و باید دستگاه‌های حاکمیتی در توسعه تولید و مصرف محصولات ارگانیک کمک کنند.