چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 9 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 27 مهر 1396 - 21:02:48 | کد مطلب: 385557 چاپ

۴۲۴ واحد صنعتی در لیست صنایع آلاینده استان تهران هستند

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط‌ زیست استان تهران گفت: ۴۲۴ واحد در لیست صنایع آلاینده هستند که امید است با رعایت استانداردهای لازم مانع از روند تشدید آلودگی در تهران شوند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني محيط زيست، محمد رستگاری ديروز در نشست خبری سازمان حفاظت محیط‌ زیست استان تهران با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اهمیت هوای پاک اظهار داشت: مصوبه‌ای در سال 90 داشتیم که خودروهای فرسوده حق تردد در سطح شهر را ندارند پیگیر آن هستیم که این مصوبه اجرایی شود.

وی ادامه داد: نوسازی خودروها و ناوگان فرسوده بسیاری از مشکلات مربوط به آلودگی هوا را حل می‌کند، از این رو مردم و مسئولان با مشارکت یکدیگر باید این فرآیند را تسریع بخشند.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط‌ زیست استان تهران در ادامه با اشاره به پایش واحدهای آلاینده تصریح کرد: 6 هزار و 700 واحد سال گذشته پایش شدند که 421 مورد از این نظارت‌ها به صورت شبانه انجام شده است.

رستگاری ضمن اشاره به لزوم نظارت بر واحدهای آلاینده عنوان کرد: از 700 واحد نمونه‌برداری شده و در مجموع از ادامه فعالیت 133 واحد جلوگیری شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون 424 واحد در لیست صنایع آلاینده هستند که امید است با رعایت استانداردهای لازم مانع از روند تشدید آلودگی در تهران شوند.