دوشنبه 30 مهر 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 24 دی 1395 - 18:14:51 | کد مطلب: 358557 چاپ

بخش شرقی موصل در آستانه آزادسازی کامل قرار گرفت

جهان > خلیج‌ فارس - همشهری آنلاین:
بخش شرقی شهر موصل روز جمعه ۲۲ دی ماه شاهد آزادسازی چند محله و منطقه جدید بود و آزادسازی این بخش بطور کامل در شرف تحقق یافتن است.

به گزارش ايرنا به نقل از الفرات نیوز، در همین راستا نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم محله الصدریه در بخش شرقی شهر موصل را آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز ساختمان هایش به اهتزاز درآوردند.

از سوی دیگر فرمانده عملیات ' ای نینوا ما می آییم ' اعلام کرد: نیروهای مزبور همچنین بر پل دوم در بخش شرقی موصل موسوم به 'الحریه' تسلط یافته و پرچم عراق را بر فراز آن به اهتزاز درآوردند.

واحد رسانه ای جنگ نیز با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد: نیروهای نظامی ساختمان نینوا و شورای استان را به همراه شماری از مراکز دولتی از جمله اداره کشاورزی و اداره برنامه ریزی عمران و اداره املاک دولتی را از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد کردند.

بیانیه مزبور افزود: داعش تمامی پل های موجود در موصل را منفجر کرده است تا مانع از پیشروی نیروهای نظامی به بخش غربی این شهر شود. سازمان مبارزه با تروریسم همچنین بر کتابخانه آشوری در دانشگاه موصل دست یافت.

نیروهای نظامی عراق همچنین به منطقه یونس پیامبر (ع) در بخش شرقی موصل یورش برده اند تا آن را از لوث وجود گروه تروریستی داعش پاک کنند. آنها همچنین مقر کمیته مرکزی داعش در نینوا را با خاک یکسان کرده و طی حمله هوایی سرکرده های برجسته این گروه تروریستی را به هلاکت رساندند.

منابع عراقی پیش از این در صبح جمعه به خبرنگار ایرنا اعلام کردند که ساختمان های استانداری ، فرمانداری و دانشگاه موصل نیز در عملیات نیروهای عراقی آزاد و پاکسازی شده است.