سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 19 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 29 خرداد 1395 - 15:19:22 | کد مطلب: 337450 چاپ

آشنایی با شرکت بوئینگ

اقتصاد > حمل و نقل - همشهری آنلاین:
شرکت بوئینگ در سال ۱۹۱۶، تحت عنوان «شرکت محصولات و تولیدات هوایی اقیانوس آرام» توسط ویلیام .ای بوئینگ در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا تاسیس شد.

اين شركت در ۹ ماه مه سال ۱۹۱۷ به عنوان «شرکت هواپیمایی بوئینگ» ثبت شد. بوئينگ در اواسط دهه ۱۹۵۰ توسعه پیدا کرد به طوري كه اين شرکت امکان تولید محصولات جدید را پيدا كرد.

شرکت بوئینگ، در طول سال‌های متمادی فعالیت در حوزه فرآوران هوافضایی و صنایع جنگ‌افزاری، تمرکز اصلی خود را بر تولید هواپیماهای مسافربری معطوف نمود و از سوی دیگر، با خریداری و ادغام شرکت‌های هواگردسازی و صنایع دفاعی، توسعه یافت، که نقطه عطف آن، در سال ۱۹۹۷ بود، که در پی خریداری و ادغام مک‌دانل داگلاس، بوئینگ به بزرگترین شرکت هوافضای جهان تبدیل شد.

در سال ۲۰۰۱ دفتر مرکزی بوئینگ، به شهر شیکاگو انتقال یافت.

شرکت بوئینگ، از نظر ساختار سازمانی، به چهار بخش اصلی تقسیم شده‌است، که هر بخش توسط یک شرکت تابعه از بوئینگ مدیریت می‌شود، این شرکت‌ها عبارتند از: شرکت هواپیماهای تجاری بوئینگ، بوئینگ دیفنس اسپیس اند سکیوریتی، بوئینگ کپیتال و گروه خدمات اشتراکی بوئینگ.

شرکت بوئینگ بزرگترین شرکت فرآوران هوافضایی در جهان می‌باشد كه به‌عنوان دومین تولیدکننده بزرگ تجهیزات دفاعی جهان، شناخته مي‌شود.

در همین زمینه: