چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 37 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 7 خرداد 1393 - 16:34:34 | کد مطلب: 260861 چاپ
معاون بنياد شهيد و امور ايثارگران خبر داد:

پذیرش بدون آزمون جانبازان قطع نخاعی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

اجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرایی شدن پذیرش بدون آزمون جانبازان قطع نخاعی در مقاطع تحصیلات تکمیلی خبر داد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن موذنی با اعلام این خبر افزود: با پیگیری‌های مستمر اداره آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، آیین‌نامه اجرایی پذیرش بدون آزمون مشمولان این قانون توسط وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و اجرا شد.

وی ادامه داد: از تاریخ اجرا تا کنون تعداد 114 نفر از جانبازان قطع نخاع برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده‌اند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: به استناد مصوبه 732 بیستم فروردین سال 91 شورای عالی انقلاب فرهنگی و آیین‌نامه اجرایی آن، امکان ادامه تحصیل بدون آزمون برای همه جانبازان قطع نخاعی در حوزه تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های تحصیلی مرتبط با فارغ‌التحصیلی آنان فراهم شده است.

این قانون در گذشته تنها شامل حال جانبازان نابینا از دو چشم بود اما برای نخستین بار است که جانبازان قطع نخاع نیز می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.