سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 17 تیر 1391 - 08:53:12 | کد مطلب: 176427 چاپ

دو روز مهلت انتخاب رشته مجدد در کنکور ارشد پزشکی

اجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به آخرین تغییرات ظرفیت پذیرش برخی از رشته های مورد پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال 91 گروه پزشکی، گفت: داوطلبان به مدت دو روز از 17 تیر برای انتخاب رشته مجدد فرصت دارند.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه اول تیر و جمعه دوم تیرماه در 55 رشته برگزار شد و با توجه به افزایش ظرفیت برخی از رشته محل های این مقطع، مهلت مجدد برای انتخاب رشته داوطلبان داده می شود.

داوطلبان به مدت 24 ساعت از روز 17 تیر تا روز 18 تیر می توانند با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و درج کد رهگیری خود، فرم انتخاب رشته خود را ویرایش و ظرفیت های جدید را انتخاب کنند.

بر اساس اعلام آخرین تغییرات، ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی بابل و گلستان در رشته ژنتیک از 5 نفر به 3 نفر و ظرفیت موسسه رازی در رشته ویروس شناسی از 8 نفر به 4 نفر کاهش یافته است.

در رشته فیزیوتراپی، دانشگاههای علوم پزشکی تبریز و تربیت مدرس هرکدام با ظرفیت پذیرش 6 نفر، ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از 7 نفر به 8 نفر، ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از 9 نفر به 10 نفر افزایش یافته است.

افزیش ظرفیت در رشته میکروب شناسی موسسه رازی با ظرفیت پذیرش 4 نفر، رشته بینایی سنجی شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با ظرفیت 5 نفر، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی با ظرفیت 25 نفر اضافه شده است

همچنین ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهررضا در رشته سم شناسی 15 نفر، نظارت بر امور دارویی 20 نفر، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در رشته سم شناسی 15 نفر و نظارت بر امور دارویی 20 نفر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان رشته پرستاری 10 نفر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران رشته پرستاری 16 نفر اضافه شده است.