سه شنبه 27 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 28 آذر 1390 - 23:32:02 | کد مطلب: 154349 چاپ
فروش مجوزهای روزانه طرح ترافیک تا شنبه تعطیل شد

آخرین تصمیم درباره تعطیلی تهران؛ جدول امور و مشاغلی که تعطیل شدند

شهر > محیط زیست ایران - همشهری‌آنلاین:
معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به مصوبات کمیته اضطرار برای کاهش آلودگی هوای پایتخت گفت: کارخانه‌های اطراف تهران با نظر محیط زیست تا شنبه فعالیت نمی‌کنند، همچنین فعالیت‌های عمرانی شهر نیز به جز مترو تا این روز تعطیل است.

به گزارش همشهری‌آنلاین، محمد رضا محمودی با اشاره به تشکیل کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا گفت: کارخانجات اطراف تهران با نظر محیط زیست تا شنبه فعالیت نمی‌کنند، همچنین کارگاه‌های تولید شن، ماسه و تولید آسفالت در شهر تهران و شهرستان‌های غرب تهران مانند قدس، ملارد، ری، شهریار و ... تعطیل می‌شوند.

وی ادامه داد: فعالیت‌های عمرانی شهرداری تهران به جز مترو تا شنبه تعطیل می‌شود همچنین فروش مجوزهای روزانه طرح ترافیک تا شنبه تعطیل است.

محمودی با بیان این که تردد کامیون‌های شهرداری نیز تا شنبه متوقف است گفت:  روزانه 900 کامیون شهرداری برای انجام پروژه‌های عمرانی در شهر تردد دارند که تنها کامیون‌های مترو اجازه تردد دارند.

وی ادامه داد: تجهیز محدوده طرح ترافیک زوج و فرد به دوربین‌های کنترل ترافیک و توسعه دولت الکترونیک از دیگر مصوبات جلسه امروز بود.

معاون استاندار با اشاره به مسئولیت‌های پلیس راهنمایی و رانندگی برای کاهش آلودگی هوا به مهر گفت: تمامی خودروهای دودزا حتی سرویس مدارس، ادارات، اتوبوس‌های شرکت واحد در صورت ایجاد آلودگی باید توسط پلیس راهور متوقف شوند.

محمودی ادامه داد: همزمان با هفته و روز هوای پاک، شهرداری‌های استان تهران، نهال رایگان عرضه می‌کنند تا بر نقش فضای سبز بر کاهش آلودگی هوا تاکید کند.

به گفته معاون استاندار آلودگی هوای تهران به میزانی نبود که موضوع تعطیلی پایتخت مطرح شود. 

1 کارخانجات اطراف تهران با نظر محیط زیست تا شنبه تعطیل شدند
2 کارگاه‌های تولید شن، ماسه و تولید آسفالت در شهر تهران و شهرستان‌های غرب تهران مانند قدس، ملارد، ری، شهریار و ... تا شنبه تعطیل شدند
3

فعالیت‌های عمرانی شهرداری تهران به جز مترو تا شنبه تعطیل شدند

4

فروش مجوزهای روزانه طرح ترافیک تا شنبه تعطیل شد

5

 تردد کامیون‌های شهرداری نیز تا شنبه متوقف شد. تنها کامیون‌های مترو اجازه تردد دارند