همشهری آنلاین: منصور پورحیدری بهمن سال ۱۳۲۴ یه دنیا آمد.

منصور

منصور پورحیدری
تیم فوتبال دارایی نخستین باشگاه رسمی پورحیدری در سن 17 سالگی بود و در سال 1345 به تاج (استقلال) آمد و تا سال 1354 به طور رسمی بازی کرد و از آن به بعد در کسوت کمک مربی، سرمربی و مدیر فنی در خدمت استقلال بود.

پست پورحیدری دفاع راست بود و 9 سال در تیم تاج (استقلال) بازی کرد و با این تیم در سال 1349 عنوان قهرمانی باشگاه‌های آسیا را کسب کرد.

پورحیدری همچنین در مقام بازیکن به 3 عنوان قهرمانی باشگاه‌های تهران، قهرمانی باشگاه‌های ایران، قهرمان جام دوستی و اتحاد، سه دوره قهرمان جام میلزهند و کسب مقاوم سومی جام باشگاه‌های آسیا دست یافته است.

وی با 5 دوره حضور در رقابت‌های آسیایی با 32 مسابقه به عنوان سرمربی، رکورددار تاریخ باشگاه استقلال است.

در این 5 دوره، یک مقام قهرمانی، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سومی جام باشگاه‌های آسیا و همچنین دو مقاوم چهارمی جام در جام باشگاه‌های آسیا را با تیم استقلال در کارنامه دارد.

پورحیدری در 309 مسابقه رهبری استقلال را با حکم سرمربیگری بر عهده داشته و 81 بار نیز به عنوان مربی در خدمت آبی پوشان بوده و همچنین رکورددار بازی‌های آبی و قرمز است.

منصور پورحیدری باسابقه‌ترین مربی ایرانی است و سرمربیگری تیم‌های استقلال تهران، الاهلی دوبی، پاس همدان و تیم ملی فوتبال کشورمان را در کارنامه دارد.

برخي از افتخارات دوران مربیگری منصور پورحیدری:

  • سه دوره قهرمانی باشگاه‌های تهران
  • دو دوره قهرمانی در رقابت‌های جام آزادگان
  • نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا
  • دو دوره قهرمانی جام حذفی ایران
  • قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۹۹۰
  • قهرمانی در بازی‌های آسیایی سال 1998 به همراه تیم ملی فوتبال ایران
کد خبر 92790

برچسب‌ها