همشهری آنلاین: ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان یک ورزشگاه فوتبال واقع در شهر اهواز است که متعلق به شرکت فولاد خوزستان می‌باشد.

آشنايي با ورزشگاه شهداي فولاد خوزستان

این ورزشگاه در ۲۲ آبان ۱۳۹۷ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به طور رسمی افتتاح شد.

این مجموعه تازه تاسیس در مجاورت شهرک مسکونی فولاد در جنوب شرقی شهر اهواز، یکی از مجهزترین ورزشگاه‌های مدرن کشور است و امید می‌رود با بهره برداری کامل از آن، نقش بسزایی در پیشبرد اهداف فرهنگی ورزشی استان ایفا نماید.

بر پایه این گزارش، ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان دارای امکاناتی بروز و در سطح بین المللی می‌باشد که از آن جمله می‌توان به زمین اصلی ورزشگاه با ابعاد ۶۸×۱۰۵ متر و سه زمین چمن طبیعی اشاره کرد که زمین اصلی در سطح تماشاگران کاملاً سرپوشیده می‌باشد. علاوه بر این، سالن تکنیک به مساحت ۳۹۰۰ متر مربع و استخر سرپوشیده به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع، در این مجموعه ایجاد شده است.

بمنظور حفظ کیفیت و سبزی چمن‌ها، زمین چمن اصلی و زمین‌های تمرین شماره ۲ و ۳ دارای لوله‌های زیر زمینی آب گرم می‌باشند.

در خصوص تامین نور استاندارد زمین اصلی ورزشگاه به میزان ۲۴۰۰ لوکس نور، و زمین‌های تمرین به میزان ۶۰۰ لوکس نور، تعبیه شده است.

نصب ۲۴۰ شیر آبخوری جهت تامین آب آشامیدنی در طبقه اول، در دسترس تماشاچیان است و برای تیم‌های میهمان و میزبان، دوش، رختکن، جکوزی و سونا پیش‌بینی شده است.

دریاچه مصنوعی به مساحت ۲۲۰۰ متر مربع، جایگاه‌های ویژه جهت مقامات عالی رتبه و خبرنگاران ورزشی بطور مجزا به مساحت کل ۴۵۰ مترمربع از دیگر امکانات این ورزشگاه می‌باشد.

در ورزشگاه فولاد خوزستان، پیست تارتان وجود ندارد و تماشاگران به بازیکنان نزدیک هستند و روند کاملاً حرفه‌ای جایگاه‌سازی تماشاگران فوتبال اروپا مورد تبعیت قرار گرفته‌است.

کد خبر 434570

برچسب‌ها