همشهری آنلاین: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت برای شفافیت در آمار و عملکرد خود علاوه بر تقدیم ۱۶ جلدی لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی مفاد آن را هم منتشر می‌کند تا همه مردم به آن دسترسی داشته باشند.

نوبخت

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در مراسم رونمایی از اسناد توسعه‌ای استان تهران افزود: این رویکرد دولت حتی در رسانه‌های بین المللی هم انعکاس داشته است و آنها به آسانی به بخش‌های مختلف اطلاعات بودجه ایران دسترسی دارند.

معاون رئیس جمهوری در ادامه با تاکید بر تلاش همه مسئولان برای حل آسی‌ های اجتماعی گفت: جمهوری اسلامی از ابتدا شیوه مدیریتی متفاوتی را در پیش گرفته است، از همین رو وجود آسیب‌های اجتماعی در آن پذیرفته نیست و نباید این مشکل ایران با سایر کشورها مقایسه شود. نوبخت اضافه کرد: پیشرفت متوازن تولید و توزیع عادلانه ثروت از ابتدای انقلاب منش حضرت امام خمینی (ره) بوده است و اکنون هم از سوی رهبر معظم انقلاب با جدیت پیگیری می‌شود. وی یادآور شد: مبارزه، پیشگیری و مهار آسیب های اجتماعی از تاکیدهای مستمر رهبری است و هر شش ماه یکبار تمامی مسئولان نظام را در این زمینه مورد بازخواست قرار می دهند. نوبخت در ادامه افزود: توسعه به معنای رشد و پیشرفت یک بخش از جامعه نیست و همه ابعاد را باید در بر گیرد.

معاون رئیس جمهوری گفت: اینکه ضریب جینی (شاخص محاسبه توزیع درآمد بین مردم یا فاصله طبقاتی) از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون کاهش یافته مورد قبول است اما رضایتبخش نیست. وی خاطرنشان کرد: برخی نظریه پردازان معتقدند برنامه‌های توسعه را باید اجرا کرد بدون آنکه به این توجه داشته باشیم اقشار نیازمند و پایین دست جامعه خود را با آن سازگار کرده‌اند یا خیر.

نوبخت اضافه کرد: اگر بناست رشد تولید داخلی را به عنوان توسعه دنبال کنیم حتما باید یک برنامه ویژه هم داشته باشیم که در آن تامین عدالت اجتماعی لحاظ شده باشد و همه آحاد جامعه از اجرای آن منتفع شوند.

کد خبر 430881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =