همشهری‌آنلاین: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از روند آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس بازدید میدانی به عمل آورد.

آبگيري درياچه خليج فارس

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس ایرج معزی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران به اتفاق مدیران ارشد معاونت، به محل تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس رفت تا روند آبگیری امسال دریاچه ۱۴۰ هکتاری غرب پایتخت از رودخانه کن را مورد ارزیابی قرار دهد.

مهندس معزی در حاشیه این بازدید با بیان آن‌که آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس از رودخانه کن متعاقب توافق مدیریت شهری پایتخت با سازمان آب منطقه‌ای استان تهران انجام شده‌است، گفت: فرآیند آبگیری تا ۴ ماه آتی ادامه خواهد یافت و آب طولانی‌ترین رودخانه شهر تهران در مقاطعی که دچار شرایط سیلابی نیست، به تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس هدایت می‌شود. این تصفیه‌خانه قادر است با ظرفیت ۴۰۰ لیتر بر ثانیه، آب رودخانه کن را از کدورت و فسفر پاک کرده و در سایر ماه‌های سال نیز با پشتیبانی سیستم بازچرخانی آب، به بهبود کیفیت آب دریاچه بپردازد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه روند بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی، همچنین از ۲ پروژه در آستانه بهره‌برداری تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک و پل روگذر تقاطع علامه عسگری با جاده قدیم قم نیز دیدن کرد. در جریان این بازدید ها بر ضرورت رعایت دقیق برنامه زمان‌بندی با هدف تکمیل این طرح ها در بهمن ماه سال جاری تاکید شد.

گفتنی است تقاطع بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، از تقاطع‌های پرتقاضای سفر در مسیر این بزرگراه به شمار می‌آید. پل های شرقی- غربی این تقاطع هم‌زمان با گشایش ادامه بزرگراه شهید حکیم مورد بهره‌برداری قرار گرفت و تلاش مجریان پروژه روی تکمیل سایر بخش‌های تقاطع، از قبیل مسیر شمالی- جنوبی بلوار المپیک در تراز منهای یک و همچنین پل جهتی شمال به شرق متمرکز شده است.

در مورد پل روگذر تقاطع بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم که تامین‌کننده گردش ترافیکی جنوب به غرب است، لازم به ذکر است این پل علاوه بر ساماندهی ترافیک در سه راه باقر شهر، بسیاری از موانع اجرایی در رابطه با تکمیل سایر بخش های تقاطع را برطرف خواهد کرد.

کد خبر 428182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =