همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز از بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور خبر داد.

برف

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی از بعد از ظهر امروز (۱۸ دی) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش برف و باران و در شمال غرب فارس، شرق خوزستان، جنوب لرستان و برخی مناطق ایلام بارش پراکنده برف و باران و وزش باد رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: فردا (۱۹ دی) این سامانه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به‌تدریج در مناطق مرکزی و شرق، برخی نقاط شمال شرق و ارتفاعات البرز سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که روز پنجشنبه (۲۰ دی) این سامانه در شمال شرق شرق دریای خزر و ارتفاعات شرقی البرز فعال است، تصریح کرد: این سامانه به‌تدریج از اواخر وقت از سمت شمال شرق از کشور خارج می‌شود.

وظیفه با اشاره به این که شدت بارش امروز (۱۸ دی) در کهگیلویه و بویراحمد و فردا (۱۹ دی) در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان است، گفت: وزش باد شدید نیز طی فردا (۱۹ دی) در نیمه شرقی کشور و روز پنجشنبه (۲۰ دی) علاوه بر نیمه شرقی در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در تهران، البرز، قم و سمنان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: از اواخر امروز و طی فردا (۱۸ و ۱۹ دی) وزش باد شدید جنوبی در استان گیلان و اردبیل داریم، همچنین خلیج فارس و دریای خزر نیز طی روز پنجشنبه (۲۰ دی ماه) مواج است.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۹ دی) کمی ابری، گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده در بعد از ظهر وزش باد حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد و روز پنجشنبه (۲۰ دی) کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 427800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =