همشهری‌آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شیوه پرداخت بدهی‌های دولت به شهرداری تهران گفت: پس از تایید بدهی‌ها، حسابرسی میزان آن را با شهرداری تهاتر می‌کند.

محسن هاشمي

به گزارش شهرنوشت، محسن هاشمی در حاشیه صد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به دستور جلساتی که مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: امروز افزایش زمان جلسات را داشتیم و پس از آن پانزده دقیقه هم صحن را تمدید کردیم و خوشبختانه توانستیم ۸۰ درصد از دستور جلسه را به مرحله مصوبه برسانیم.

هاشمی درباره پرداخت بدهی دولت به شهرداری تهران هم افزود: خوشبختانه این بدهی‌ها توسط بازرسی چک می‌شود و هر کدام به مرحله نهایی برسد، از طریق حسابرسی تهاترانجام می‌شود. به عنوان مثال، دولت بدهی مالیاتی شهرداری را تهاتر کرده است و از همین محل بدهی ۷۰ میلیارد تومانی مترو نیز تهاتر شده‌است.

او ادامه داد: طرح یک فوریت انتشار اوراق سه هزار میلیارد تومانی برای شهرداری تهران، الزام شهرداری به بررسی نحوه استفاده از جوانان، سیاست‌های تدوین بودجه ۹۸ و استفاده از افراد خبره در شورای فنی دستور جلساتی بود که مطرح شد. همین طور حضور نمایندگانی در پرونده‌های کفالتی نظام وظیفه و تعیین بازرس در مجمع اتوبوس رانی از جمله دیگر مواردی بود که توانستیم امروز در صحن‌برسی کنیم.

هاشمی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود در شورای شهر کمیته ای به منظور نظارت بر انتصابات شهرداری تشکیل شده است، گفت: خیر! این یک شایعه است و کمیته‌ای به این منظور تشکیل نشده است.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که گفته می شود برای انتشار اوراق مشارکت وثیقه کافی وجود ندارد، توضیح داد: وثیقه به اندازه کافی وجود دارد، اما شهرداری تهران به سیستم بانکی بدهکار است و همین موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است. واقعیت این است اگر ارگانی به یکی از بانک‌ها بدهکار باشد، این مسئله شامل همه موارد می شود. به همین دلیل باید مذاکراتی را با بانک‌ها انجام دهیم که به علت تعدد شهرداران این موضوع تا به امروز امکان پذیر نشده است.

کد خبر 425573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =