همشهری آنلانی: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد در شبانه روز گذشته برف، کولاک، سیل و آب گرفتگی در ۱۵ استان کشور، ٢ هزار و ۶٠٠ تن از هموطنان را گرفتار کرد.

هلال احمر كمك

مرتضی سلیمی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در شبانه روز گذشته (پنجشنبه ۱۵ آذر) سیل و آب‌گرفتگی را در ۶ استان ایلام، خوزستان، قزوین، کرمانشاه، لرستان و همدان شاهد بودیم که به ۸۴۳ تن از هموطنان گرفتار، خدمات امدادی لازم ارائه شد.

وی ادامه داد: در این مدت آب از ٧٩ واحد مسکونی تخلیه شد، ۴۱ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب خارج و ١٨ تن از هموطنان به مناطق امن منتقل شد و متاسفانه در اثر سیل یک تن از هموطنان در شهرستان «اندیکا» استان خوزستان فوت کرد.

سلیمی از وقوع برف و کولاک در ٩ استان آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، قزوین، کردستان، کرمانشاه، لرستان، گلستان، مرکزی و همدان و ١٧ محور کوهستانی خبر داد که به یک هزار و ۷۳۵ نفر خدمات امدادی ارائه شد و ٨١ تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

به گفته وی، ٢٨١ دستگاه خودرو از مسیر برف و کولاک رها شده است.

سلیمی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیمکارت در دسترس است.

کد خبر 424727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =