همشهری آنلاین: رئیس کل بانک مرکزی ایران تاکید کرد: تحریم‌های جدید آمریکا تاثیر زیادی بر فعالیت‌های مالی و نفتی ایران ندارد.

به گزارش فارس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوري اسلامي ایران طی مصاحبه‌ای با شبکه خبری اسپوتنیک روسیه گفت: تحریم‌های جدید آمریکا تاثیر زیادی بر فعالیت‌های اقتصادی و صنعت نفت ایران نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: آمریکا هر کار که می‌خواسته، انجام داده است. کار اصلی آنها در راستای تحریم‌ها، کاری که هر روز انجام می‌دهند، تلاش برای محدود کردن فعالیت‌های اقتصادی ایران و صادرات نفت است. به نظر من بعد از ماه نوامبر نیز اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

همتی تاکید کرد که با توجه به نتایج نشست مقامات بانک مرکزی ایران و روسیه ایران انتظار دارد تا سهم ارزهای ملی در مبادله با روسیه افزایش پيدا كند.

وی افزود: در دیدار مقامات بانک مرکزی دو کشور یک توافق خوب برای کنار گذاشتن دلار و استفاده از ارزهای ملی در مبادلات دو کشور صورت گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی ایران تاکید کرد: در حال حاضر حدود 30 درصد از مبادلات تجاری بین ایران و روسیه به ارزهای ملی دو کشور انجام می‌شود و امیدواریم این سهم روز به روز افزایش پيدا كند.

کد خبر 418336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =