همشهری آنلاین: دونالد ترامپ در یک گردهمایی طی اظهاراتی که اولتیماتوم به وزارت دادگستری و پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) قلمداد می‌شد، گفت: به وظیفه خود عمل کنید یا شخصا مجبور به دخالت می‌شوم.

ترامپ

به گزارش ایرنا از شبکه خبری فاکس نیوز، اظهارات هدفمند ترامپ در گردهمایی ديشب (پنجشنبه 8 شهريور) ایالت ایندیانا در حمایت از مایک براون نامزد جمهوری خواه سنا که برای گرفتن کرسی سناتور دمکرات جو دانلی رقابت می‌کند، مطرح شد.

ترامپ در این گردهمایی گفت: اف بی ای و وزارت دادگستری در داخل خود اعضای فوق‌العاده‌ای دارند اما در راس آنها باید به وظیفه خود عمل کنند و آن را درست انجام دهند و اکنون باید به وظیفه خود عمل کنند زیرا مردم عصبانی هستند. اتفاقات کنونی یک فضاحت و رسوایی است. می‌خواهم دخالت نکنم اما اگر این وظیفه درست انجام نشود اگر مجبور بشوم دخالت می‌کنم.

وی ادامه داد که این شرم آور است و همه جهان نظاره گر است. همه جهان این موضوع را می‌فهمد و درک می کنم که دقیقا چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

ترامپ از مدتها قبل با جف سشنز، رئیس دادگستری دچار اختلاف شده و از دادستان کل آمریکا خواسته است درباره هیلاری کلینتون رقیب دمکرات سابقش و برخی دیگر تحقیق کند.

ترامپ بارها از وزارت دادگستری به دلیل نحوه مدیریت به اصطلاح راشاگیت (دخالت روسیه در انتخابات آمریکا) انتقاد کرده و رهبر آن را به جانبداری علیه جمهوری خواهان متهم کرده است.

مقام‌های آمریکایی درباره اتهام تبانی بین کمپین انتخاباتی ترامپ و روس‌ها و احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را که به پیروزی ترامپ منجر شد، تحقیق می‌کنند.

کد خبر 414994

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =