همشهری‌آنلاین: اعضا شورای شهر تهران پس از شش ماه اعضای هیات مدیره سازمان تاکسیرانی را انتخاب و با حضور معاون شهردار در این هیات مدیره مخالفت کردند.

به گزارش ایسنا، اعضا شورای شهر تهران صبح يك‌شنبه 28 مرداد انتخاب چهار نفر از اعضای هیات مدیره سازمان تاکسیرانی را روی میز بررسی قرار دادند و آقایان قنادان، پورسیدآقایی، روحی و خانم حصاری به عنوان اعضا هیات مدیره سازمان تاکسیرانی به شورای شهر معرفی شدند.

افشین حبیب‌زاده، عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر، گفت: این افراد پیشنهادی برای هیات مدیره سازمان تاکسیرانی از زمان آقای نجفی انتخاب شدند و نامه‌ای که به ما رسیده است با امضای شهردار قبلی‌ست درحالي‌که افشانی شهردار جدید هنوز نامه‌ای رسمی براي تایید این چهار نفر ارائه نکرده است.

 گزارش ایسنا،حسن رسولی نیز با بیان این‌که مهندس افشانی بیش از چهار ماه است شهردار تهران شده و اختیار کامل داشته است و می‌توانسته به صورت کتبی و رسمی نسبت به استرداد لایحه تقدیمی اقدام کند، گفت: خواهش می‌کنم با دادن پیغام جهت‌گیری را عوض نکنید.

او گفت: بر اساس لایحه تقدیمی شهرداری، شورای شهر رأی می‌دهد و آقای نجفی نیز در زمان مدیریت خود این افراد را معرفی کرده است.سازمان تاکسیرانی مهم است و باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

حبیب‌زاده در واکنش به این امر عنوان کرد: پیشنهادی از سمت شهردار فعلی نداشتیم و پیشنهادها مربوط به شهردار قبلی است و بهتر است این انتخاب مسکوت بماند.

به در ادامه محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اداره این شهر و موفقیت در امور شهرداری، موفقیت شوراست اما شش ماه است که تاکسیرانی معطل هیات مدیره مانده و موضوع هنوز در شورا تعیین تکلیف نشده.

او افزود: با این شیوه کار پیش نمی‌رود. الان شش ماه است که تاکسیرانی هیات مدیره ندارد و این در حالی‌ست که انتخاب اعضا هیات مدیره یک کار ساده و روتین است که اصلا برای آن وقتی نباید تلف کرد چرا که بر اساس قوانین، معاون شهردار، رئیس سازمان تاکسیرانی و یک نفر از بیرون باید عضو این هیات مدیره باشند و ما در این دوره پیشنهاد کردیم خانم حصاری که مدیرکل حمل و نقل عمومی وزارت کشور است در راستای افزایش ارتباط شهرداری و وزارت کشور عضو هیات مدیره تاکسیرانی شود و این چه پیچیدگی دارد که شش ماه است هیات مدیره مسکوت مانده است؟

پورسيدآقايي با بیان این‌که برخی‌ها در این جلسه نقل کردند که شهردار تهران خواسته این طرح مسکوت بماند، گفت: من معاون شهردار هستم و با آقای افشانی حرف زدم و دو جلسه قبل یعنی قبل از تعطیلات افشانی به معاون برنامه‌ریزی گفت که این پیشنهاد را پس بگیرد تا آن را بررسی کند و رزومه‌های اعضا پیشنهادی هیات مدیره را هم دریافت کرد و بعد گفت مورد قبولم است و آنچه که از قول شهردار می‌توانم بیان کنم این است که موافق این ترکیب بودند و اگر نمی‌خواهید رأی بدهید این مسئله جای خود دارد.

نهایتا اعضا شورای شهر تهران به پیشنهاد حبیب‌زاده مبنی بر مسکوت ماندن دوباره این طرح رای ندادند اما آقایان روحی و قنادان و همچنین خانم حصاری را به عنوان اعضای هیات مدیره سازمان تاکسیرانی انتخاب کرده و به حضور معاون شهردار در ترکیب هیات مدیره سازمان تاکسیرانی رأی نداند.

کد خبر 414039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =