همشهری آنلاین: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که۹۰۰ هزار فک خزری از دهه ۹۰ میلادی تاکنون از بین رفته است، گفت: تنها ۱۰۰ فک خزری باقی مانده که نیازمند عزمی جدی جهت جلوگیری از انقراض آن هستیم.

 ۹۰۰ هزار فک خزری از دهه ۹۰ میلادی تاکنون از بین رفته است

به گزارش ایسنا ، پروین فرشچی در همایش بزرگداشت روز دریای خزر و صیانت از زیستمندان دریای خزر با اشاره به اهمیت فک خزری در کشورهای حاشیه خزر تصریح کرد: در این کشورها فک خزری از اهمیت بالایی برخوردار است و همه تلاش می‌کنند آن را نجات دهند اما متاسفانه در برخی از قسمت‌های دریای خزر فک خزری مورد تهدید قرار گرفته است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مهم‌ترین مسئله این است که باید فک خزری را نجات دهیم که این اقدام پیام بزرگی در منطقه دارد و نیازمند کمک همه جانبه است.

وی خاطرنشان کرد: فک خزری در زنجیره غذایی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان حاشیه‌نشینان دریای خزر باید تلاش کنیم تا این جاندار منقرض نشود.

فرشچی در پایان با بیان این که اگر به صورت تیمی کار کنیم می‌توانیم موثرتر گام برداریم و نتیجه قابل قبولی دریافت کنیم، گفت: با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر فضای کار برای محیط زیست بازتر شده است و برای ادامه راه نیازمند کمک ارگان‌های دریایی هستیم.

کد خبر 413732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =