همشهری‌آنلاین: معاون استاندار تهران با تاکید بر لزوم نظارت همه‌جانبه بر عرضه کالا در بازار با توجه به نوسانات به وجود آمده، گفت: برخی برندهای معروف، کالاها را در انبارهای تهران احتکار کرده‌اند که باید با چنین اقدام‌هایی برخوردهای قاطعی بشود.

goods۲

به گزارش ایسنا، محمد امامی امین، معاون استاندار تهران در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران که در محل استانداری تهران تشکیل شد به التهابات اخیر بازار اشاره کرد و افزود: متاسفانه با عدم اجرای صحیح مقررات مواجه هستیم و در موضوع گمرک نیز دستورالعمل‌هایی ابلاغ شده اما زیرساخت‌های آن مهیا نیست. لذا حجم زیادی کالا فقط در گمرک تهران جمع شده است.

محمد امامي امين افزود: در بازدید از گمرکات تهران مشخص شد کالاهای وارد شده با مجوزهای لازم حداکثر چهار ساعته می‌توانند ترخیص شوند اما در حال حاضر با پدیده احتکار مواجه هستیم.

او گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت قبل از ابلاغ دستورالعمل باید زیرساخت‌های آن را در بازار فراهم می‌کرد و تامین نقدینگی برای مابه التفاوت ارز مصرف شده برای کسی که از چند ماه قبل اقدام به واردات کرده است دشوار و غیر ممکن به نظر می‌آید.

  • برای یک‌سال در استان تهران آینده نیاز به کالا  نداریم

امامی تاکید کرد: اگر مرزها بسته شود برای یک‌سال آینده نیاز به کالا در استان تهران نداریم. به این شکل که همه انبارهای تهران پر از برندهایی است که سال‌هاست در بازار در حال ذخیره شدن است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران با اشاره به این‌که تعزیرات استان تهران در بازدید از انبار یکی از برندها با بیش از 60 هزار قطعه کالای انبارشده مواجه شده است،‌ افزود: این کالاها در حالی در این انبار ذخیره شده که این کالا در نمایندگی‌های رسمی آن ماه‌هاست عرضه نشده. برندهای معروف که تابلوهایشان سراسر بازار را پر کرده نباید در بازار احتکار شوند. در حقیقت کالاها توسط برندهای معروف در انبارهای تهران احتکار شده‌اند.

او ادامه داد: برندهای کره‌ای بیش از 20 سال است که در بازارهای ما فربه می‌شوند و بخش مهمی از گردش مالی کشورمان را به خود اختصاص داده‌اند.

کد خبر 413713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =