همشهری آنلاین: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اینکه سازمان برنامه و بودجه بتواند در مهلت قانونی لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کند ستاد بودجه ۹۸ تشکیل شد و نخستین جلسه آن نیز بعدازظهر فردا(پنجشنبه ۱۸ مرداد) برگزار می‌شود.

نوبخت

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت، در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه باید زودتر لایحه را به دولت بدهد، این ستاد تشکیل شد.

وی درخصوص عملکرد سازمان متبوعش در چهارماهه نخست امسال گفت: 105 هزار میلیارد تومان منابع به خزنه واریز شد که نسبت به چهارماهه پارسال 58 درصد رشد داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: اعتبارات اختصاص یافته به امور جاری در چهار ماهه نخست امسال 15 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

نوبخت بیان کرد: در چهار ماهه ابتدای امسال 23 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی اختصاص یافت که نسبت به مدت مشابه پارسال 21 برابر رشد داشت.

وی افزود: در چهار ماهه نخست پارسال یک هزار و 100 میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی اختصاص یافته بود.

  • پرداخت 2500 میلیارد تومان به گندمکاران

رئیس سازمان برنامه و بودجه به دیگر اقدامات سازمان متبوعش اشاره کرد و گفت: گندمکاران تاکنون 10 هزار میلیارد تومان به دولت یا شرکت‌های بازرگانی دولتی گندم فروخته اند که از این میزان، پنج هزار میلیارد تومان را دریافت کرده‌اند. وی افزود: در روزهای آینده 2500 میلیارد تومان از مبلغ باقیمانده به گندمکاران پرداخت می‌شود.

  • 1200 میلیارد تومان پاداش فرهنگیان پرداخت می‌شود

نوبخت در ادامه گفت: تا پایان مردادماه 1200 میلیارد تومان دیگر بابت پاداش بازنشستگان فرهنگی و دانشگاه فرهنگیان پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: در ماه‌های گذشته نیز 1200 میلیارد تومان در این زمینه پرداخت شده بود.

کد خبر 413098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =