همشهری آنلاین: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: یکی از شاخصه های محوری نیروهای مسلح در نظام جمهوری اسلامی آن است که در یک دست پرچم سفید صلح به دست دارند و با سلاح در دست دیگر آماده دفاع از سرحدات میهن هستند.

کیومرث حیدری

به گزارش ایرنا، امیر 'کیومرث حیدری' در حاشیه بازدید از تیپ مستقل پیاده 177 متحرک هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی مستقر در تربت حیدریه طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: هیچ خطری مرزهای کشور را تهدید نمی کند و جنجال های رسانه ای و یاوه گویی های ترامپ بی نتیجه است و نیروهای مسلح آماده اند طومار هر متجاوزی را در کمترین زمان ممکن در هم بپیچند.

وی اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با بصیرت کامل و در سایه تبعیت از ولی فقیه، اجازه نخواهند داد هیچ خطری مرزها و موجودیت کشور را تهدید کند و نیروهای مسلح همیشه آماده و مهیا برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی هستند.

امیر حیدری با بیان اینکه یاوه گویی های ترامپ تازگی ندارد، گفت: از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون آمریکایی ها تا توانسته اند توطئه کرده اند و ملت ایران با اتکا به خدا و اطاعت از ولایت فقیه و نیز وحدت و انسجام ملی مانند گذشته پاسخ قاطع و دندان شکن به دشمن خواهد داد.

وی بر استفاده از تمام توان و اراده نیروهای مسلح تاکید کرد و افزود: استفاده از توانمندی محققان و اندیشمندان داخلی بطور کامل محقق شده و این سیاست از همان روزهای آغازین جنگ تحمیلی با فرمان امام راحل مبنی بر خودکفایی بومی نیروهای مسلح، عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت: آنچه امروز در چرخه دفاعی نیروی زمینی به کار گرفته می شود، حاصل دسترنج متخصصان، سربازان و افسران ایرانی است و با افتخار اعلام می کنیم هیچ نیازی به ادوات و تجهیزات خارجی نداریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در سفر یک روزه به تربت حیدریه از نمایشگاه ابتکارات کارکنان تیپ مستقل پیاده 177 متحرک هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی مستقر در این شهر بازدید کرد.

وی در این سفر با کارکنان پایور دیدار داشته و در همایش تجلیل از کارکنان نمونه این تیپ شرکت خواهد کرد.

تیپ مستقل پیاده 177 متحرک هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی مستقر در تربت حیدریه خرداد ماه سال 90 از لشکر 77 پیروز ثامن الائمه (ع) خراسان جدا شده و ماموریت خود را به صورت مستقل انجام می دهد.

این یگان نظامی تاکنون هزار و 520 شهید و سه هزار جانبار تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

کد خبر 412419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =