همشهری آنلاین: یک وکیل دادگستری و شاکی بازپرس پرونده فیلتر تلگرام گفت: هر چند هنوز قرار منع تعقیب صادره به ما به عنوان شکات پرونده ابلاغ نشده اما در صورت ابلاغ به این قرار اعتراض می‌کنیم.

تلگرام

سعید دهقان در گفت‌وگو با ایرنا درباره صدور قرار منع تعقیب در مورد شکایت علیه بازپرس پرونده تلگرام اظهار داشت: قرار منع تعقیبی که دادستان تهران از صدور آن خبر داده، تا این لحظه به هیچ کدام از شکات این پرونده شامل هشت وکیل دادگستری و مدیر یکی از کانال های تلگرام، ابلاغ نشده است.

این وکیل دادگستری افزود: دادستان تهران گفته است که شکایت ما علیه بازپرس صادر کننده دستور مسدودسازی تلگرام «هیچ» استدلال و مبنای حقوق ندارد در حالی که در شکوائیه خود به طور مبسوط تمام مستندات حقوقی و قانونی را مورد اشاره قرار دادیم.

دهقان گفت: همچنین در جلسه بازپرسی که چهار ساعت به طول انجامید، هشت وکیل دادگستری به عنوان شاکیان پرونده، در هفت محور مباحث حقوقی اعم از حقوق جزا، حقوق خصوصی، قانون اساسی، موازین بین‌المللی، کنوانسیون‌هایی که جمهوری اسلامی به آنها پیوسته، مبانی فقهی، تاریخی و... را توضیح دادیم.

شاکی بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه که دستور مسدودسازی تلگرام را صادر کرده، افزود: اگر قرار باشد، استدلال‌های حقوقی و قانونی وکلای دادگستری به هیچ انگاشته شود، مسیر دادخواهی برای جامعه که در قانون هم پیش‌بینی شده، بسته می‌شود.

وی گفت: همچنین تشبیه شکایت صورت گرفته علیه بازپرس پرونده تلگرام به شکایت قاچاقچیان بعد از دستگیری، توهین به شکات پرونده است که طبق قانون حق دادخواهی دارند.

کد خبر 410639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =