همشهری آنلاین: با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی برخی نقاط کرمان، سیستان و بلوچستان و غرب یزد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شو‌د.

باران

به گزارش فارس به نقل از سازمان هواشناسي، فردا (چهارشنبه 22 فروردين) تداوم این شرایط را در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب بخش‌هایی از جنوب دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی کرمان و غرب یزد خواهیم داشت و شدت بارش‌ها در این روز در برخی نقاط کردستان، کرمانشاه، ایلام و شمال‌غرب خوزستان است.

روی پنج‌شنبه سامانه بارشی در مناطقی که ذکر شد فعالیت بیشتری دارد، شدت بارش‌ها در این روز در برخی نقاط ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی خوزستان،‌ جنوب آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی خواهد بود.

  • سامانه فوق به تناوب تا اوایل هفته آینده در اغلب مناطق کشور فعال است.

با توجه به ورود سامانه بارشی، شدت بارش در مناطق مختلف کشور متفاوت است، چهارشنبه، بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها در کردستان، کرمانشاه، ایلام و شمال و غرب خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه، ‌بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه جنوبی آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها در کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و نیمه شمالی خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به وزش باد شدید، پنجشنبه شمال خلیج فارس مواج است که توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم به‌کار گرفته شود.

پنج‌شنبه، شرایط جوی تهران گاهی وزش و در اواخر وقت بارش پراکنده خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 24 و 14 درجه خواهد بود.

کد خبر 402484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =