همشهری آنلاین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نسبت به خرید و فروش هر گونه پرنده زنده در این شهرستان هشدار داد و گفت: عرضه پرنده ذبح شده نیز ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

دزفولی‌ها از مصرف گوشت کبوتر و گنجشک خودداری کنند

به گزارش مهر، فرهاد قلی‌نژاد گفت: خطر ابتلای پرندگان به بیماری آنفولانزای فوق حاد همچنان وجود دارد و در همین راستا به شهروندان توصیه می‌شود از مصرف گوشت پرندگانی چون کبوتر و گنجشک خودداری کنند.

وی با بیان این که تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان از سوی اداره دامپزشکی در استان خوزستان مشاهده نشده، گفت: با عوامل خرید و فروش پرنده زنده و غیر زنده در این شهرستان نیز برخورد می‌شود.

قلی‌نژاد اضافه کرد: در سال جاری هیچ گونه مجوزی برای فروش پرندگان زنده و غیر زنده در دزفول صادر نشده لذا در صورت مشاهده هرگونه فعالیت زنده‌گیری، شکار، عرضه و فروش در این خصوص با عوامل آن برخورد خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول عنوان کرد: با وجود هشدار اداره حفاظت محیط زیست دزفول خرید و فروش برخی گونه‌های پرندگان در این شهرستان به یک شغل تبدیل شده و تعدادی مغازه در این رابطه در دزفول دایر شده و فعالیت می‌کنند.

کد خبر 398660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =