همشهری آنلاین: فاطمه معتمدآریا پس از تماشای فیلم «تنگه ابوقریب» این اثر را ساده و پرقدرت دانست و به تحسین قهرمان‌های آن پرداخت.

سینما

به گزارش مهر، فاطمه معتمدآریا بازیگر تئاتر و سینما که سابقه داوری جشنواره‌های هنری را نیز در کارنامه دارد در ایام برگزاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر به تماشای فیلم «تنگه ابوقریب» به نویسندگی و کارگردانی بهرام توکلی نشست.

وی پس از تماشای اثر در یادداشتی که در اختیار بخش سینمایی خبرگزاری مهر قرار داد نگاه خود را درباره این اثر جنگی اینگونه نوشت: «تنگه ابوقریب» مثل هیچ فیلم جنگی دیگری نیست، مثل خود خودش و مثل موضوع خود فیلم ساده و پرقدرت است؛ قدرت در شعور و کاردانی کارگردان و ساده در نمایش قهرمان هایی که همه زمینی اند. قهرمان هایی که تیر می خورند، مجروح می شوند و شهید می‌شوند بی آن که کار عجیب و دور از تصوری بکنند، از خودشان دفاع می‌کنند، می گریزند مجروح جمع می‌کنند، تشنه می مانند، بر پا می‌خیزند و قهرمان می شوند و قهرمان می‌مانند در ذهن ما تا لحظه ای دلمان نخواهد چشم از دیدنشان برداریم...

آنها را دوست داریم و دنبال می کنیم، قهرمانان واقعی می‌شوند با واقعیتی که بر آنان گذشته است،  بی آن که به تو تحمیل کنند که از آسمان و فضا آمده‌اند و جهان را اصلاح و دگرگون می‌کنند!

بازیگران همان ها هستند که در اکثر فیلم‌های جشنواره می بینی اما اینبار لحن عامیانه آنان شکل پرخاش و گاه توهین آمیز در فیلم و به تماشاگر ندارد، لحن آنان مهر انسانی دارد؛ همان لحنی که بهرام توکلی در این فیلم به جنگ و قهرمانانش دارد. نه اعتراض می‌کنند نه شعار می‌دهند اما در انتهای فیلم تا شهید شدن آخرین رزمنده قلبت کیپ می‌گیرد و دلت می‌خواهد همیشه به یاد نوجوان  به پا خاسته و به جا مانده فیلم باشی!

کد خبر 397724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =