همشهری آنلاین: انیمیشن «کوکو» محصول کمپانی دیزنی با رساندن فروش جهانی خود به مرز ۴۰۰ میلیون دلار، این هفته هم پرفروش‌ترین فیلم گیشه جهانی نام گرفت.

سینما

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، «کوکو» در هفته‌ای که گذشت ۵۵.۳ میلیون دلار به فروش خود اضافه کرد تا به مجموع فروش بیش از ۳۸۹ میلیون در گیشه سینماهای جهان دست یابد.

ضمن این که این انیمیشن برای سومین هفته پیاپی پرفروش‌ترین فیلم سینمای چین شد و تاکنون ۱۲۸میلیون از کل فروش خود را از محل سینماهای این کشور آسیایی به دست آورده است.

سینماهای مکزیک نیز  یکی دیگر از مهم‌ترین بازارهای خارجی«کوکو» بوده است و تاکنون ۵۶.۶ میلیون دلار برای آن فروخته است.

داستان این انیمیشن درباره پسری ۱۲ ساله‌ای است که به موسیقی علاقه دارد و خانواده‌اش آن را نسل به نسل ممنوع کرده‌اند.

او آرزو دارد به یک نوازنده حرفه‌ای تبدیل شود. «کوکو» همچنین در کشورهای پاراگونه، ونزوئلا، اتریش، فرانسه، آلمان، اسپانیات، سوئیس هلند، مالزی، چین، کلمبیا و آفریقای مرکزی در صدر گیشه فروش سینماها قرار گرفت.

کمپانی دیزنی به زودی فیلم جدید «جنگ ستارگان: آخرین جدای» را نیز در سینماهای جهان اکران خواهد کرد.

اما فیلم «ثور: راگناروک» محصول استودیو مارول نیز با رساندن فروش خود به ۸۳۳ میلیون دلار از فروش «مرد عنکبوتی» (۸۲۲ میلیون دلار) و «زن شگفت‌انگیز» (۸۲۲ میلیون دلار) پیشی گرفت. در این میان سینمای چین با فروش ۱۱۲ میلیون دلاری تاکنون بهترین بازار خارجی فیلم جدید «ثور» بوده است.

فیلم جدید «قتل در قطار سریع‌السیر به شرق» ساخته «کنت برانا» نیز با اضافه کردن ۲۰ میلیون دلار از محل سینماهای ۵۹ کشور، فروش خارجی خود را به ۱۸۲ میلیون دلار ارتقاء داد و در این میان ایتالیا با ۹.۲ میلیون دلار، اسپانیا با ۷.۹ میلیون دلار و کره جنوبی با ۵.۳ میلیون دلار بهترین بازارهای خارجی این فیلم اکشن و هیجانی بوده‌اند.

کد خبر 392198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =