همشهری آنلاین: معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از افزایش ۵۰ درصدی فرزندخواندگی در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۶ خبر داد و گفت: پروسه واگذاری فرزندان به خانواده‌ها آسان تر شده است به طوری که کمتر از ۲۴ ساعت به خانواده‌های که پرونده‌هایشان تکمیل شده باشد بچه واگذار می‌شود.

فرزندخواندگی

به گزارش تسنيم، احمد خاکی  با اشاره به اینکه در 6 ماه ابتدایی سال 96 ،330 بچه به خانواده‌ها در موضوع فرزندخواندگی واگذار شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با تمهیدات در نظر گرفته شده واگذاری بچه‌ها 50 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: از 330 فرزند واگذار شده، 150 نفر دختر و 180 نفر پسر بوده‌اند ضمن اینکه میانگین سنی بچه ها از بدو تولد به بالا بوده است.

خاکی با اشاره به اینکه طی ماه های گذشته 177 بچه نیز به خانواده‌هایشان بازگشته‌اند،گفت: این بچه‌‌ها به دلایل مختلف در شیرخوارگاه‌های بهزیستی نگهداری می‌شند که پس از فرایند قضایی به یکی از اعضای درجه یک خانواده‌هایشان واگذار شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران بیان کرد: خانواده‌های که که متقاضی فرزندخواندگی هستند می‌توانند با مراجعه به سایت بهزیستی استان درخواست خود را ثبت کنند.

خاکی ادامه داد:با توجه به میزان واگذاری‌ها در طی ماه‌های، تعداد بچه ها در شیرخوارگاه های تهران کاهش پیدا کرده است.

وی افزود:در حال حاضر 214 بچه در شیرخوارگاه‌های تهران نگهداری می‌شوند که البته این آمار به صورت شناور و در حال تغییر است.

 

کد خبر 391432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =