همشهری آنلاین: رییس جمعیت هلال احمر درجلسه ستاد هماهنگی مدیریت بحران زلزله زده غرب کشور با بیان اینکه همه افراد آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده، شناسنامه امدادی دریافت می‌کنند، گفت: از شنبه-۲۷ آبان- تا دوشنبه اقلام مورد نیاز ۷۲ ساعته میان زلزله‌زدگان توزیع می‌شود.

زلزله

به گزارش ایسنا، دکتر علی اصغر پیوندی با تاکید بر اینکه نیروهای امدادی جمعیت در اولین لحظلات پس از وقوع زلزله برای خدمت رسانی در مناطق زلزله زده حضور پیدا کردند، گفت: نیروهای امدادی در حوزه امداد و نجات، تغذیه اضطراری و اسکان اضطراری به خوبی عمل کردند و بسیار خوب درخشیدند.

وی بیان کرد: وظیفه جمعیت هلال احمر تنها کمک رسانی است و ما نه تنها به مسلمانان بلکه به غیر مسلمان هم در صورت وقوع حوادث، امدادرسانی خواهیم کرد؛ چرا که رسالت هلال احمر ارائه خدمات انسان دوستانه فارغ از مسائل سیاسی، مذهبی، جنس و رنگ و ... است و جمعیت در امدادرسانی در حوادث بین‌المللی هم به اصول بشردوستانه خود پایبند بوده است.

پیوندی با یادآوری اینکه در لحظه و روز اول پس از وقوع زلزله تمام اقدامات بر دوش جمعیت هلال احمر بوده است، گفت: نیروهای اعزامی هلال احمر به منطقه و همچنین نیروهای ستادی به خوبی بحران را مدیریت کردند و در حال حاضر هماهنگی بسیار خوبی در این عملیات ایجاد شده است.

  • توزیع اقلام ۷۲ ساعته و یک ماهه و درج در شناسنامه امدادی از روز شنبه

پیوندی با اشاره به اینکه مناطق زلزله زده به هشت منطقه عملیاتی تقسیم شده است، گفت: از روز اول نیاز افراد همچون چادر،   پتو، کنسروجات و لوازم بهداشتی در میان مردم توزیع شد و اکنون اکثر مردم لوازم مورد نیاز خود را دریافت کرده‌اند. از روز شنبه (امروز) تا دوشنبه اقلام مورد نیاز ۷۲ ساعته افراد در بین زلزله زدگان توزیع می‌شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس جمعیت هلال احمر با یادآوری اینکه همه افراد آسیب دیده شناسنامه امدادی دریافت می‌کنند، افزود: تمام اقلامی که بین زلزله زدگان توزیع می شود در دفترچه امدادی ثبت می‌شود تا همه افراد از اقلام مور نیاز خود به شکل عادلانه بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: از روز دوشنبه با مدیریت افراد در مناطق هشتگانه، اقلام مورد نیاز یک ماهه خانوار بین آنها توزیع خواهد شد.

  • تهیه لوازم گرمایشی برای زلزله زدگان

پیوندی با اشاره به اینکه همه افراد جامعه برای همدردی با زلزله زدگان تلاش‌های بسیاری کردند، تاکید کرد: شعب استانی جمعیت هلال احمر سراسر کشور کمک‌های مردم را مدیریت کنند و با توجه به سرد شدن هوا وسایل گرمایشی را در اولویت قرار دهند.

وی ضمن تقدیر از همدردی مردم در اهدای کمک‌های غیر نقدی به زلزله زدگان، خواستار پرهیز از کمک‌های پراکنده و تمرکز بر جمع آوری کمک‌های نقدی مردمی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر یاد آور شد: نیروهای امدادی برای ارائه خدمات با کیفیت بالا در روزهای آینده با نیروهای تازه نفس‌تر جابجا و به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند.

در پایان این جلسه، مدیران عامل استان‌هایی که برای کمک به زلزله‌زدگان در مناطق حادثه دیده حضور دارند و ارائه خدمت می‌کنند نظرات و پیشنهادات خود را درباره روند امدادرسانی در منطقه مطرح کردند.

کد خبر 388807

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =