همشهری آنلاین: ۵۰۰ کودک ۴ تا ۱۲ ساله زرندی کتیبه‌های سفالی را به صورت طرح برجسته یا لعاب کاری شده درست کردند که قرار است این کتیبه‌ها به عنوان یک عنصر زیبایی بخش بصری همزمان با هفته کودک بر دیوارهای اصلی شهر زرند نصب و رونمایی شوند.

zarand

به گزارش روابط عمومی موسسه همنوای آوای رویش ،رویداد شهری هفته کودک در زرند از پانزدهم تا 21 مهرماه مقارن با هفته کودک در بخش‌های مختلفی با حضور کودکان،خانواده ها و مسئولان شهری اجرا مي‌شود.

علی ترقی جاه رئیس هیات مدیره موسسه همنوا درباره اهداف این رویداد می‌گوید: پس از 4 سال برنامه ریزی، کار و فعالیت‌های متنوع در سطح شهر زرند امسال در روز جهانی کودک و در هفته‌ای که به نام کودک نامگذاری شده فرصت را مغتنم شمردیم تا ابعاد تازه‌ای از شهر برای کودکان رونمایی شود و همه کودکان و خانواده‌ها ومسئولان شهری بار دیگر باور کنند قدم گذاشتن در مسیر شهری که دوستدار کودک ،کودکی،زیبایی و لطافتهای انسانی است مسیری است بی پایان.

  • نصب كتبيه‌هاي سفالي كودكان بر ديوارهاي شهر

به گفته ترقی جاه در برنامه ای که در این هفته تدارک دیده شده فرصتهای گوناگونی وجود دارد تا کودکان فرصت هنرورزی پیدا کنند. بخشی از خیابان به عنوان صفحه نقاشی در اختیار کودکان قرار می‌گیرد تا کودکان همانگونه که با گچ روی تخته سیاه نقاشی می‌کنند،نقاشیهای خودشان را در صفحه‌ای به گستره یک خیابان به تصویر بکشند. هم چنین چهار ماه پیش طرحی آغاز شد که براساس آن 500 کودک 4 تا 12 ساله زرندی کتیبه‌های سفالی را به صورت طرح برجسته یا لعاب کاری شده درست کردند. قرار است این کتیبه‌ها به عنوان یک عنصر زیبایی بخش بصری بر دیوارهای اصلی شهر زرند نصب و رونمایی شوند.

ترقی جاه در ادامه می گوید: با این کار دوباره به شهروندان یادآوری می کنیم هنگامی که به کودکان فرصت بدهیم متوجه می‌شویم آنها چقدر هنرمند هستند و می‌توانند بر زیبایی و کارکرد شهرشان بیفزایند. از انجا که بازی فرصت رشد کودکان ، فرصت‌های متنوعی در فضاهای شهری برای بازی کودکان در اختیار انها قراردارد که در آن کودکان با انواع بازیها که محور اصلی آنها ایجاد فرصتهایی برای همکاری و کشف فرصتهای کار گروهی و تعامل با یکدیگر برای رسیدن به یک نتیجه است را به همراه خانواده ها تجربه می‌کنند. از سوی دیگر کودکان فرصت پیدا می کنند تا با هنرهای دیگران و بزرگسالان هم آشنا شوند.

  • گفتگوي كودكان با مسئولان شهري

رئیس هیات مدیره موسسه همنوا می افزاید: در رویداد هفته کودک روزهای متعددی بخشهایی از شهر توسط هنرمندان زیباسازی خواهد شد از پل عابر پیاده یا خطوط عابر تا کنجکاوی و متنوع دیدن در ابعاد مختلف شهری خودش را به نمایش بگذارد.دراین رویداد هم چنین کودکان فرصت پیدا خواهند کرد دوباره با نماینده زرند در مجلس ، شهردار و اعضای شورای شهر گفتگو کنند تا بتوانند به عنوان شهروند درباره شهرشان اظهار نظر کنند.

ترقی جاه می گوید: امیدوارم قدمهایی نه فقط در روز جهانی کودک بلکه در تمام روزها برای کودکان یعنی شهروندان امروز و آینده سازان و شهروندان فردا برداشته شود. قدمهایی که موثر باشد و هر روز فرصتهای بیشتری برای بالندگی کودکان ایران زمین فراهم کنیم.

شهر زرند در استان كرمان، در سال 1391 به عنوان شهر دوستدار كودكان فعاليتهاي عمراني و فرهنگي خود را آغاز كرده و به كمك خيرين و مردم اين شهر به دنبال تحقق اين هدف است. 

کد خبر 384171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =