همشهری آنلاین: ‌امام جمعه بندر مرزی آستارا گفت: وضعیت تالاب استیل عباس آباد آستارا بد و نامطلوب است و باید با حفظ چارچوب‌های زیست محیطی، آن را احیا کرد.

وضعیت تالاب استیل عباس‌آباد آستارا مطلوب نیست

‌به گزارش ایسنا‌، "حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا" در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها و نشریات محلی شهرستان مرزی بندر آستارا، اظهار کرد: با توجه به این که تالاب زیبای استیل، یکی از نعمت‌هایی زیبای خداوند متعال در شهرستان مرزی بندر آستارا است و می‌تواند نقش ویژه و تأثیرگذاری را در توسعه و رونق صنعت توریسم و گردشگری ایفاد کند، ولی متأسفانه وضعیت بد و نامطلوبی دارد.

وی با تأکید بر این که می‌توان با حفظ چارچوب‌های زیست محیطی، حاشیه این تالاب را احیا کرد، ادامه داد: باید از طرح شهرداری آستارا در راستای پاکسازی و بهسازی حاشیه این تالاب حمایت کرد.

وی با اشاره به امکانات مصنوعی ایجاد شده در شوربیل اردبیل، ائل گلی تبریز و استخر لاهیجان، افزود: می‌توان با حفظ فیزیک طبیعی و با طرحی بسیار ایده‌آل، این تالاب را برای تقویت صنعت گردشگری شهرستان احیا کرد.

امام جمعه آستارا با رد و جایز ندانستن کوچک‌ترین تخریب در این تالاب، بر الزام ساماندهی وضعیت موجود تأکید کرد و هشدار داد: متأسفانه عده‌ای با قصد و غرض شخصی به مسایل زیست محیطی نگاه می‌کنند.

‌وی روشنگری جامعه را در این زمینه، از وظایف جامعه خبری شهرستان برشمرد و عنوان کرد: خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه شهرستان با تبیین و انعکاس ابعاد مثبت اجرای این طرح‌ می‌توانند زمینه‌ساز آغاز اجرای طرح بهسازی شهرداری باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حافظ نیا در بخش پایانی سخنان خود با انتقاد از برخی جوسازی‌های سازمان یافته توسط عده‌ای از مدعیان حفاظت محیط زیست در قضیه استیل، تصریح کرد: هر مدعی و مغرض، حافظ محیط زیست نیست و باید خبرنگاران که مورد اعتماد مردم هستند، در این زمینه روشنگری‌های لازم را داشته باشند.

کد خبر 378697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =