همشهری آنلاین: معاون بسیج امور استان‌‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور بر فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در تمام لایه‌های جامعه تاکید کرد و گفت: فراگیری پدافند غیرعامل می‌تواند نقش کلیدی در بازدارندگی و کاهش آسیب‌ها داشته باشد.

پدافند

به گزارش ایرنا، سرتیپ دوم غلامعلی حیدری روز پنجشنبه در نشست مشورتی رابطان پدافند غیرعامل سازمان‌ها و ادارات استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: سازمان پدافند غیرعامل یک هزار و 200 دانشجو در رشته پدافند غیرعامل در مقطع کارشناسی و 30 نفر را در مقطع دکترا بورسیه کرده است.

وی در ادامه آموزش به مدیران رده بالا و میانی کشور، کارمندان ادارات و ارگان ها، ترویج درس پدافند غیرعامل در مدارس و فراگیر کردن آموزش ها در سطح جامعه را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد.

حیدری، سازمان پدافند غیرعامل را سازمانی نو پا دانست که دارای اهمیت فوق العاده حیاتی و ضروری با توجه به موقعیت جغرافیای سیاسی و منطقه ای برای کشور است.

مجله چهره‌های دفاعی ایران | مجله نهادهای دفاعی ایران | مجله تجهیزات دفاعی ایران

وی اظهارداشت: ایران با توجه به موقعیت و پتانسیل عظیمی که دارد، بدخواهان و دشمنان زیادی هم دارد که چشم طمع به آن دارند و این امر اهمیت توجه به پدافند غیرعامل در کشور را دو چندان می کند.

او در ادامه به ابلاغیه 13 بندی سیاست کلی مقام معظم رهبری در مورد اهمیت پدافند غیرعامل در سال 82 اشاره کرد و گفت: در این ابلاغیه به تمامی ارگانها، نهادها و دستگاه ها اعلام شده که نیم تا 2 درصد از بودجه سرانه خود را به پدافند غیرعامل اختصاص دهند.

حیدری به بحران ریزگردها در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: در پدافند غیرعامل زیرساخت های خدماتی نباید به هم وابسته باشند که مشکل در یک زیرساخت مثل قطع برق کل استان و کشور را فلج کند، زیرساخت های خدماتی باید چند وجهی عمل کنند.

او در ادامه فلسفه پدافند غیرعامل را برای آمادگی به منظور مقابله با انواع تهدیدها دانست و گفت: امروزه در دنیا بیشتر تهدیدها از نوع تهدیدهای غیرعامل مانند تحریم اقتصادی، تهدیدهای زیستی، آلودگی زیست محیطی، غذایی، دارویی، جنگ نرم و روانی، بحران های اجتماعی، فرار مغزها، حملات سایبری و الکترونیکی به تاسیسات است.

کد خبر 363009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =