دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹

همشهری آنلاین: هواپیمای بدون سرنشین هرمس با نام کامل Elbit Hermes پهپادی با سایز متوسط، چند منظوره و ساخت رژیم صهیونیستی است که دو نمونه ۴۵۰ و ۹۰۰ دارد.

پهباد

هرمس 450 برای انجام ماموریت هایی که انجام آن نیازمند پروازهای طولانی مدت است طراحی و ساخته شده است. این پهپاد قابلیت 20 ساعت پرواز مداوم را داشته و علاوه بر انجام عملیات های نظامی از قبیل شلیک موشک در امر جمع آوری اطلاعات نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

پهباد

در سایت "دیفنس اینداستری دیلی" در توضیح هرمس 450 آمده است: طول بال های این پهپاد 10 متر است و می تواند حداکثر با وزن 550 کیلیوگزم از زمین به هوا برخیزد. این پهپاد می تواند بین 17 تا 20 ساعت پرواز مداوم در ارتفاع 18 هزار پایی داشته باشد.

این پهپاد علاوه بر آنکه توانایی حمل موشک های رافائل را دارد می تواند ماهواره های ارتباطی را نیز با خود حمل کند که البته برای انجام این کار (حمل ماهواره ارتباطی) باید تغییراتی در ساختار آن ایجاد شود.

در ادامه توضیحات این سایت نظامی آمده است: اسرائیل از هرمس 450 برای دو منظور یعنی تخریب اهداف نظامی و جمع آوری اطلاعات استفاده می کند.

از جمله کشورهایی که از پهپاد هرمس 450 استفاده می کنند علاوه بر رژیم صهیونیستی می توان به آذربایجان، بوتسووانا، برزیل، کلمبیا، کرواسی، قبرس، گرجستان، مکزیک، سنگاپور، انگلیس و امریکا اشاره کرد.

هرمس 900

هرمس 900 مدل پیشرفته تر هرمس 450 است. طول بال تا بال این هواپیمای هدایت پذیر بدون سرنشین 15 متر است و بالطبع می تواند با وزن بیشتری عملیات پرواز و برخاستن از روی زمین را انجام بدهد. این پهپاد را می توان با پهپادهای مدل MQ1 و یا پهپادهای گروه Heron که استفاده زیادی در ارتش اسرئیل دارند مقایسه کرد.

پهباد

هرمس 900 در مقایسه با هرمس 450 می تواند در ارتفاع بالاتری پرواز کرده و و این عمل را در اتفاع 3 هزار پایی از سطح زمین انجام دهد. مدت زمانی هم که این هواپیما می تواند پرواز کند نیز افزایش یافته و می تواند بین 30 تا 36 ساعت پرواز کند.

پهپادهای هرمس 900 همچنین به سیستم تیک آف و فرود اتوماتیک نیز مجهیز هستند و سیستم های به کار رفته در آن نیز در مقایسه با هرمس 450 بسیار پیشرفته تر هستند و توانایی حمل 370 کیلیو تجهیزات و همچنین مهمات را نیز دارند.

رژیم صهیونیستی استفاده از پهپادهای هرمس 900 را تقریبا از ابتدای سال 2014 آغاز کرده و علاوه بر آن برزیل، شیلی، کلمبیا و مکزیک نیز از این پهپاد استفاده می کنند. البته سوئیس نیز در نظر دارد تعدادی از این پهپادها را خریداری کند.

منبع: مهر

کد خبر 269967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =