چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 35 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 19 شهریور 1397 - 09:30:10 | کد مطلب: 415934 چاپ

پیام پوتین به رهبر کره شمالی

جهان > روسیه‌ و قفقاز - همشهری‌آنلاین:
خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که رئیس جمهور روسیه پیام تبریکی برای کیم جونگ اون به مناسبت هفتادمین سالگرد پایه‌گذاری حکومت کره شمالی فرستاده است و متن آن را منتشر کرد.

 بر اساس گزارش رسانه دولتی کره شمالی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در این پیام تبریک خود که یکشنبه 18 شهريور برای کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فرستاده، نوشته است: خواهشمندم مراتب تبریک صمیمانه من را به مناسبت هفتادمین سالگرد پایه‌گذاری جمهوری دموکراتیک خلق کره پذیرا باشید و با خرسندی بر ماهیت دوستانه روابط موجود میان فدراسیون روسیه و جمهوری دموکراتیک خلق کره تاکید می‌کنم.

به گزارش این خبرگزاری، ولادیمیر پوتین همچنین نسبت به تضمین " گسترش گفت‌وگوی دوجانبه و همکاری سازنده در حوزه‌های گوناگون" از سوی پیونگ یانگ و مسکو ابراز اطمینان کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،همچنین در ادامه این پیام آمده است: این روند کاملا مطابق با منافع دو کشور بوده و ثبات و امنیت را هم در شبه جزیره کره و هم در کلیت منطقه شمال شرق آسیا تقویت می‌کند.

کره شمالی يك‌شنبه مراسم‌ مختلفي به مناسبت هفتادمین سالگرد پایه‌گذاری حکومت این کشور از جمله با برگزاری رژه بزرگ نظامی در شهر پیونگ یانگ برگزار کرد.

در این مراسم والنتینا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه به عنوان نماینده پوتین حضور داشت. او روز شنبه دیداری با رهبر کره شمالی داشت و در این دیدار پیامی شخصی از جانب ولادیمیر پوتین تسلیم کیم جونگ اون کرد.

در عین حال رهبر کره شمالی نیز از تصمیمش برای سفر به فدراسیون روسیه خبر داد.