پنج شنبه 26 مهر 1397 | به روز شده: 2 ساعت و 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 25 تیر 1397 - 16:33:07 | کد مطلب: 410868 چاپ

سلطان سکه حکم اعدام گرفته بود و با اعمال نفوذ آزاد شد | پرونده ۵۰ خریدار سکه

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه وحید مظلومین معروف به سلطان سکه سال ۹۱ به اعدام محکوم شده بود و با اعمال نفوذ از مجازات رهایی یافت، گفت: نیروی انتظامی در حال بررسی پرونده ۵۰ نفر از خریداران عمده سکه بهار آزادی است.

به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی، در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه پلیس همچنان پیگیر پرونده سلطان سکه پایتخت است افزود: این فرد با نام "وحید مظلومین»"، پسر وی و 18 نفر از عوامل او اینک در بازداشت و درمرحله بازجویی پلیس و دادستانی قرار دارند.

وی با بیان اینکه تمام عوامل این پرونده شناسایی و دستگیر شده‌اند ،اضافه کرد: گردش مالی و اسناد مرتبط با این پرونده با همکاری بانک‌ها در حال جمع آوری و مستندسازی است.

رحیمی ادامه داد: این فرد یکبار دیگر نیز سال 91 بازداشت و در دادگاه به اعدام محکوم شده بود که با اعمال نفوذ از مجازات رهایی یافت.

وی گفت: جمعی از دستگیرشدگان پرونده مربوط به سلطان سکه از جمله 90 نفری هستند که 25 اسفند ماه سال گذشته در رابطه با اختلال در بازار سکه و ارز دستگیر شده بودند.

  • ادامه بررسی پرونده 35 واردکننده متخلف

رئیس پلیس تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پرونده 35 شرکت متخلف در زمینه واردات گوشی تلفن همراه با ارز 4200 تومانی نیز همچنان از سوی پلیس در حال بررسی است.
وی افزود: سه بازپرس ویژه از سوی دادستان تهران برای بررسی این پرونده منصوب شده است. به گفته وی، پلیس هنوز به پرونده واردات غیرقانونی خودروهای خارجی ورود نکرده است.