یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 15 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 8 اردیبهشت 1397 - 14:08:50 | کد مطلب: 403956 چاپ

همکاری ستاد معاینه فنی شهرداری با پلیس برای ایجاد پوشه شهروندی

اجتماع > اجتماعی - همشهری‌آنلاین:
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران از همکاری با پلیس برای دسترسی به اطلاعات مالکان خودرو در راستای اعلام منقضی شدن معاینه فنی خودروها خبر داد.

مهندس نواب حسینی‌منش د، مدير عامل ستادذ معاينه‌فني شهرداري تهران با بیان این‌که در حال طراحی نرم افزار "سی آر ام" در شهرداری تهران هستیم، گفت: سعی داریم که ارتباط دو سویه‌ای با مخاطبان از طریق پیامک و ... داشته باشیم.

حسيني‌منش گفت: برخی از شهروندان انتقاد دارند که از زمان معاینه فنی آنها می‌گذرد اما اطلاعی از این موضوع نداشته و جریمه می‌شوند.در حال حاضر سامانه سیمفا در اختیار شهرداری تهران نیست و دخل و تصرفی در اطلاعات مالک نداریم و آن چیزی که ما از مالک خودرو در اختیار داریم وی آی ان، پلاک خودرو و وضعیت معاینه فنی آن است اما شماره و اطلاعاتی از مالک نداریم که اتمام مهلت معاینه فنی را به او اطلاع دهیم.

به گزارش ايسنا، او افزود: با همکاری معاونت فناوری شهرداری و پلیس تلاش داریم که پوشه شهروندی ایجاد کنیم. در قالب این پوشه شهروندی می‌توانیم به اطلاعات شهروندان، شماره تلفن و ... دسترسی یابیم و بلافاصله پس از اتمام معاینه فنی به شهروندان پیامک بزنیم.

حسینی‌منش افزود: نمی‌توانم زمانی را برای انجام این مهم اعلام کنم. با این حال این مسئله در دستور کار شهرداری قرار دارد و به محض همکاری با پلیس می‌توانیم این سامانه را راه‌اندازی کنیم.

در همین زمینه: