سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 52 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 15 اسفند 1396 - 20:20:57 | کد مطلب: 400200 چاپ

سه ناو جنگی ایران در بندر مومبای هند پهلو گرفت

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
سه فروند ناو جنگی ایران به منظور ارتقاء روابط بین دو کشور در بندر مومبای (بمبئی) هند پهلو گرفتند.

به گزارش دفتر دیپلماسی عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای، ناو گروه عملیاتی آموزشی نیروی دریایی راهبردی ارتش متشکل از ناوشکن‌های 'نقدی' و 'بایندر' و ناو پشتیبانی رزمی 'تنب' به منظور تحکیم و ارتقاء روابط بین دو کشور ایران و هند و نیز گسترش فرهنگ صلح و دوستی در این بندر پهلو گرفت.

در بدو ورود ناو گروه نیروی دریایی راهبردی ارتش در منطقه غرب نیروی دریایی کشور هند، احمد صادقی، سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مومبای به همراه سرهنگ رضا کریمی وابسته نظامی ایران در دهلی نو، از این ناو گروه استقبال رسمی به عمل آورده و به کارکنان یگان های شناور ناوگروه خوشامد گفت.

جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نیروی دریایی ارتش به منظور طی دوره کارورزی این ناو گروه را همراهی می کنند.

در طول مدت پهلوگیری ناوگروه کشورمان در بندر مومبای که به مدت 4 روز خواهد بود، برنامه‌های متعددی برای آنها از جمله دیدار متقابل فرماندهان ناوگروه با فرماندهان ارشد نیروی دریایی کشور هند، بازدید از مراکز آموزشی و عملیاتی نظامی، حضور در اماکن فرهنگی و تاریخی و برگزاری مسابقات ورزشی و پذیرایی از طرف نیروی دریایی هند پیش بینی شده است.