دوشنبه 30 مهر 1397 | به روز شده: 10 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 25 آذر 1396 - 20:00:22 | کد مطلب: 392730 چاپ

داستان زندگی بروس لی به روایت فیلمساز هندی

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
در شرایطی که قرار بود نخستین روایت رسمی از زندگی بروس لی پاییز امسال مقابل دوربین برود، شکار کاپور اعلام کرد پروژه همچنان در مرحله نگارش فیلمنامه است و کار آن به این زودی‌ها به پایان نمی‌رسد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اسكرين‌ديلي، فيلمساز هندي كه پيش از اين داستان زندگي ملكه اليزابت را در قالب دو فيلم سينمايي به تصوير كشيده، با حضور در جشنواره فيلم ماكائو اطلاعاتي درباره فيلم زندگي افسانه هنرهاي رزمي سينماي جهان ارائه داد. او گفت: «همه هواداران در سراسر دنيا براي ديدن داستان زندگي بروس لي هيجانزده هستند و اين مسئوليتي بزرگ روي دوش سازندگان پروژه قرار مي‌دهد.»

كاپور اين روزها در حال نوشتن فيلمنامه شانن لي، دختر بروس لي فقيد است. به همين دليل، انتظارها براي كليد خوردن پروژه در پاييز امسال ادامه خواهد يافت. او دلايل درگير شدن خود را در فيلم زندگي فوق‌ستاره سينماي رزمي جهان چنين توصيف كرد: «راستش را بخواهد من ابتدا شيفته بروس لي شدم. ايده اينكه يك مرد بزرگ‌ترين و ماهرترين ستاره هنرهاي رزمي تمام تاريخ است، حالا ديگر براي من جايش را به يك فيلسوف اصيل داده است.»

بروس لي با نام اصلي لي جون-فان سال 1940 در سن‌فرانسيسكو به دنيا آمد و دوران كودكي و نوجواني را در هنگ‌كنگ گذراند. او در مجموع در پنج فيلم ايفاي نقش كرد كه مهم‌ترين آنها «رئيس بزرگ»، «خشم اژدها» و «اژدها وارد مي‌شود» بودند. با اين حال، شيوه چشم‌نواز استفاده از هنرها و طراحي حركات رزمي بروس لي را در اوج جواني به ستاره‌اي بسيار محبوب در گوشه و كنار دنيا تبديل كرد. هر چند مرگ او در 32 سالگي در 1973 همچنان يك راز است.

تا امروز چند فيلم و مجموعه تلويزيوني درباره زندگي و مبارزه‌هاي بروس لي در چين و آمريكا ساخته شده اما به نظر مي‌رسد مشاركت و سرمايه‌گذاري خانواده لي در توليد فيلمي به كارگرداني شكار كاپور آن را از پروژه‌هاي مشابه متمايز خواهد كرد. هنوز زماني دقيق براي آغاز فيلمبرداري اعلام نشده و مشخص نيست كدام بازيگر نقش اسطوره سينماي رزمي جهان را روي پرده نقره‌اي جان مي‌بخشد.