جمعه 27 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 21 آذر 1396 - 19:51:00 | کد مطلب: 392376 چاپ

«پنج‌شنبه‌سوری» در سالگرد حادثه پلاسکو اکران می‌شود | روایتی از آتش نشانان این حادثه

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران - همشهری آنلاین:
فیلم مستند «پنج‌شنبه‌سوری»با حضور مدیرعامل و رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و جمعی از آتش‌نشانان حادثه پلاسکو در جشنواره حقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.

مستند «پنج‌شنبه سوری»، منتخب بخش مسابقه ملی جشنواره سینما حقیقت با حضور داوری، مدیرعامل و رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و آتش‌نشانان حادثه پلاسکو در روزهای منتهی به سالگرد وقوع این حادثه که منجر به شهادت 16 تن از آتش‌نشان‌ها و دو تن از هموطنان شد به روی پرده می رود.

این نمایش که در اولین روز اکران بسیار مورد توجه قرار گرفته است، در 50 دقیقه به روایت عینی از حادثه پلاسکو و تلاش برای خاموش کردن آتش و نجات قربانیان این حادثهاز زبان آتش‌نشانانحاضردرعملیات پرداخته است.

در این مستند تلاش شده با انجام مصاحبه‌ها و گفت وگو با مسئولان سازمان آتش‌نشانی و آتش‌نشان‌های محصور شده در ساختمان به ابعاد مختلف این حادثه از زمان وقوع تا فروریختن کامل ساختمان 50 ساله پلاسکو، پرداخته شود. آتش نشانان حاضر در این مستند، روایتی از لحظه برقراری چند تماس تلفنی با آتش‌نشانی و اطلاع از بروز آتش‌سوزی در طبقه دهم ساختمان پلاسکو ارائه می‌دهند و در همین حین لحظاتی از ماجرا که فیلم‌هایی از آن ها موجود است نشان داده می‌شود.

این مستند به کارگردانی محمدحسن فردوسی‌زاده و تهیه‌کنندگی مریم جانقربان روزپنج‌شنبه 23/9/1396، ساعت 15:45 در پردیس سینمایی چارسو به نمایش گذاشته خواهد شد. پس از اکران این مستند که با حضور اهالی رسانه همراه است، نشستی صمیمانه میان خبرنگاران و آتش نشانان حادثه پلاسکو برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، نشست خبری مستند پنج شنبه سوری نیز روز شنبه 25 آذر ماه با حضور کارگردان و تهیه‌کننده و دست‌اندرکاران آن، برگزار می‌شود.