سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 19 آذر 1396 - 17:00:12 | کد مطلب: 392066 چاپ
رئيس مركز جذب وزارت علوم اعلام كرد:

رشته‌ها و دانشگاه‌های پرمتقاضی برای جذب هیئت علمی در کشور

اجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
رئیس مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعداد ۱۳ هزار و ۳۵۸ عضو هیات علمی در بازه زمانی اول شهریور ۹۲ تا ۱۰ مهر ۹۶ در دانشگاه‌ها جذب شده‌اند.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدرضا رضوان‌طلب با اشاره به جذب و تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه‌ها طی چهار سال گذشته، گفت: ۱۳ هزار و ۳۵۸ نفر در بازه زمانی یک شهریور ۹۲ تا ۱۰ مهر ۹۶ در دانشگاه‌ها جذب شده‌اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که در بازه زمانی، اول شهریور ۸۸ تا اول شهریور ۹۲ نیز ۱۳ هزار و ۳۱۱ نفر جذب شده بودند. در بازه زمانی اول شهریور ۹۲ تا ۱۰ مهر ۹۶، ۱۲ هزار و ۳۱۸ نفر تبدیل وضعیت شدند این در حالی است که در بازه زمانی اول شهریور ۸۸ تا اول شهریور ۹۲ تعداد ۴ هزار و ۶۲۵ نفر تبدیل وضعیت شدند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم، تحقيقات و فناوري افزود: بیشترین رشته اولویت انتخاب شده در فراخوان شهریور ۹۶ به ترتیب رشته‌های شیمی، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، فیزیک، مهندسی کامپیوتر، ریاضی، حقوق، زبان و ادبیات فارسی و مهندسی شیمی بود.

وی تصریح کرد: ۱۰ دانشگاه پرمتقاضی در این فراخوان نیز به ترتیب تهران، موسسه علوم و فنون سپاهان، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، صنعتی شریف، مازندران، تربیت مدرس، خوارزمی، شیراز، علم و صنعت ایران بودند.