شنبه 28 مهر 1397 | به روز شده: 30 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 29 آبان 1396 - 19:59:19 | کد مطلب: 390028 چاپ

باکس آفیس | فروش ۲۸۰ میلیون دلاری لیگ عدالت

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
فیلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» به طور همزمان در سینماهای آمریکا و ۶۶ کشور در گیشه بین‌الملل به روی پرده رفت.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، «لیگ عدالت» پنجمین فیلم از مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی کامیکس به کارگردانی «زاک اسنایدر» و نویسندگی «کریس تریو» در اولین هفته نمایش خود در بیش از ۱۱۶۰ سالن سینمایی ۶۵ کشور جهان نمایش خود را آغاز کرد و به فروش ۱۸۵.۵ میلیون دلار دست یافت.

فروش آغازین «لیگ عدالت» در گیشه بین‌الملل بیش از فروش ۱۲۵ میلیون دلاری «زن‌ شگفت‌انگیز» و کمتر از فروش ۲۵۶ میلیون دلاری «بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت» دو فیلم  اخیر مجموعه سینمایی مارول است.

این فیلم همزمان در بیش از ۴ هزار سالن سینمایی در سینماهای آمریکا نیز به روی پرده رفت و به فروش آغازین کمتر از انتظار ۹۵ میلیون دلار دست یافت تا این فیلم ابرقهرمانی در هفته نخست اکران در مجموع فروش جهانی ۲۸۰ میلیون دلار را تجربه کند.

فیلم جدید «ثور: راگناروک» نیز در ادامه اکران خود، ۴۵.۹ میلیون دلار به فروش جهانی خود اضافه کرد و مجموع فروش خود را به ۷۳۸ میلیون دلار ارتقاء داد و نهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۷ تا به امروز نام گرفت.

اما فیلم جدید «قتل در قطار سریع‌السیر به شرق» نیز ۲۰.۷ میلیون دلار در ۵۴ کشور جهان فروخت تا به رقم ۹۶.۵ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل دست یافته باشد.