چهارشنبه 2 آبان 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 18 شهریور 1396 - 14:59:10 | کد مطلب: 381481 چاپ

توزیع ۲.۵ میلیارد بن در مدارس تهران از طرف شهرداری

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از توزیع ۲.۵ میلیارد بن در مدارس تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبدالهی در جلسه هماهنگی استقبال از مهر شهرداری تهران با ارائه گزارشی از اقدامات ستاد استقبال از مهر همزمان با نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: مصوبه ای در سال 89 تدوین شد که بر اساس آن شهرداری تهران تلاش کرد از مدارس شهر تهران حمایت کند. در این راستا، 33 میلیارد تومان اعتبار که 40 درصد آن عمرانی، 20 درصد تجهیزی و 40 درصد برنامه ریزی است، برای بهسازی و حمایت از مدارس در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اقدامات ما شامل آسفالت، تعمیر سقف کلاس، تعمیر سرویس بهداشتی و ... است. در بخش برنامه ای هم کلاس های آموزشی مختلف در مساجد و سراهای محلات برگزار می کنیم. در خصوص اوقات فراغت نیز از 10 تیر تا 1 شهریور در88 مدرسه11 برنامه و سرفصل آموزشی و تفریحی را اجرا کرده ایم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران پیگیری مستمر در خصوص فعالیت های عمرانی مدارس را از مهم ترین برنامه های فعلی معاونت دانست و گفت: اجرای برنامه زنگ حسینی از مهم ترین برنامه هایی است که روز اول مهر اجرا می شود. علاوه بر این، امسال نیز همچون سال های گذشته پیش از آغاز مهر نمایشگاه بازباران را با هدف کمک به خانواده های کم بضاعت و تشویق به استفاده از محصولات ایرانی برگزار می کنیم.

براساس گزارش شهرنوشت، عبدالهی با اشاره به توزیع 2 میلیارد و 500 میلیون بن باز باران در مدارس عنوان کرد: دانش آموزان می توانند محصولات مورد نظر خود را از 30 فروشگاه شهروند تهیه کنند.