شنبه 2 تیر 1397 | به روز شده: 44 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 31 مرداد 1396 - 17:01:00 | کد مطلب: 379974 چاپ

دستگیری متهم اختلاس ۴۷ میلیاردر یالی درخراسان شمالی

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: متهم اختلاس ۴۷ میلیارد ریالی در یکی از شعبه های بانک شهر بجنورد دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری ظهار کرد: در پی اعلام گزارشی مبنی بر وقوع یک فقره اختلاس در یکی از بانک‌های شهرستان بجنورد گروهی از ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان به همراه دادستان مرکز استان در محل حاضر شدند.

وی گفت: این متهم 33 ساله و کارمند بانک با سوء استفاده از موقعیت شغلی در سال‌های 95 و 96 اقدام به اختلاس 12 میلیارد ریال از حساب چک‌های رمزدار و مبلغ 35 میلیارد ریال از حساب مشتریان که گردش مالی زیاد داشتند، می‌کرد.

پیش از این و در 19 مردادماه جاری هم، دستگیری متهم اختلاس یکهزار و 66 میلیارد ریالی بانک ملی صفی آباد اسفراین در این استان خبرساز شده بود.

مسلم محمدیاران دادستان عمومی و انقلاب بجنورد در  اين خصوص اظهار کرده بود: این متهم که به کشور ترکیه متواری شده بود، پس از بازگشت به ایران در مناطق جنوبی کشور دستگیر شد.

وی با بیان انکه متهم از کارکنان بانک ملی بوده که با هویت جعلی وارد کشور شده است، گفت: این فرد در یک استان جنوبی مستقر شده بود که با تلاش سربازان گمنام امام زمان دستگیر شد. محمدیاران اظهار کرده بود: این میزان پول به بیت المال بازگشت داده شده است.