یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 32 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 30 مرداد 1396 - 13:26:05 | کد مطلب: 379834 چاپ

جوانان گلستانی قهرمان کبدی ایران شدند

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
فینال سیزدهمین دوره مسابقات کبدی جوانان پسر کشور با پیروزی ۴۰ بر ۲۴ و قهرمانی گلستان مقابل رقیب دیرینه خود، سیستان و بلوچستان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کبدی، مرحله نهایی سیزدهمین دوره مسابقات کبدی جوانان پسر قهرمانی کشور با حضور ۱۰ استان در شهر زابل طی روزهای ۲۴ لغایت ۲۷ مرداد ماه برگزار شد.

سالن شهید جمال‌زهی شهر زابل میزبان رقابت‌های کبدی جوانان پسر کشور بود که ۴ تیم گلستان، اصفهان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی با کسب رتبه‌های اول و دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

در مرحله نیمه نهایی ابتدا گلستان مقابل آذربایجان غربی صف‌آرایی کرد و در دیداری سخت و نفسگیر موفق شد ۳۱ بر ۲۹ حریف خود را شکست دهد تا به فینال مسابقات راه پیدا کند. دومین دیدار مرحله نیمه نهایی را دو تیم سیستان و بلوچستان و اصفهان برگزار کردند و میزبان رقابت‌ها موفق شد در حضور تماشاگران خود با نتیجه قاطع ۶۸ بر ۲۰ اصفهان را شکست داده تا حریف گلستان در بازی فینال شود.

فینال جوانان، جدال سنتی گلستان و سیستان و بلوچستان در حضور رئیس فدراسیون کبدی و مقامات محلی استان و شهر زابل برگزار شد و در نهایت شاگردان سید جواد موسوی‌نسب موفق شدند با ارائه یک بازی هماهنگ و حساب شده میزبان را با نتیجه ۴۰ بر ۲۴ مقابل تماشاگران خودی شکست دهند و جام قهرمانی مسابقات را بالای سر ببرند.

تیم‌های اصفهان و آذربایجان غربی هم به عنوان سوم مشترک دست یافتند.