پنج شنبه 31 خرداد 1397 | به روز شده: 32 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 17:29:25 | کد مطلب: 379455 چاپ

اول شهریور؛ اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، اول شهریور اعلام می‌شود.

به گزارش ايرنا، علیرضا رهایی افزود: داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامي می‌توانند اول شهریور ماه با مراجعه به سامانه www.azmon.org نتایج نهایی خود را مشاهده کنند.

وی شرایط آموزشی در رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی را مناسب توصیف کرد و گفت: اخیرا بیش از هزار عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد جذب شده‌اند و پرونده‌های زیادی نیز در دست بررسی است و به زودی به بدنه علمی دانشگاه وارد می‌شوند و شرایط علمی واحدها نیز در حال بهبود است.

رهایی در مورد انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری 96 برای دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: بر اساس گزارش مرکز سنجش و آموزش دانشگاه، تا کنون 111هزار و 729 نفر رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب کرده‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با بیان اینکه 54 هزار نفر نیز تا کنون برای رشته‌های بدون آزمون دوره کارشناسی این دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: 9 هزار و 300 نفر نیز رشته‌های بدون آزمون در مقطع کاردانی را انتخاب کرده‌اند.

رهایی تصریح کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان آزمون سراسری 96 در دانشگاه آزاد اسلامی 837 هزار نفر است.

انتخاب کدرشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی که از 19 مرداد ماه آغاز شده و ساعت 24 فردا 26 مرداد ماه به پایان می‌رسد.

داوطلبان می‌توانند به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند و با توجه به نمره کل کسب شده در هر زیر گروه، متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به انتخاب 20 رشته محل اقدام کنند.

همچنین داوطلبان می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت‌نام، گزینه علاقه‌مندی به گروه هنر و زبان‌های خارجه را انتخاب کرده‌ و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌ باشند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.

داوطلبان در صورت تمایل به انتخاب رشته در دو یا سه گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی، گروه هنر و یا گروه زبان خارجه) باید کارت اعتباری جداگانه برای هر کدام تهیه و در سایت www.azmoon.org انتخاب رشته کنند.