پنج شنبه 19 تیر 1393 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 14 فروردین 1391 - 12:27:00 | کد مطلب: 164536 چاپ

تصویب نهایی آیین‌نامه جدید استخدام هیات علمی پزشکی

آموزش > عالی - همشهری آنلاین:
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تدوین آیین نامه جدید اداری - استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات وابسته به وزارت بهداشت، از تصویب نهایی آن در شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت خبر داد.

دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: آیین نامه اداری، استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته وزارت بهداشت در روزهای پایانی سال 90 در شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت به تصویب رسید.

وی افزود: این آیین نامه به زودی به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ می شود و ملاک عمل دانشگاهها برای مقررات اداری و استخدامی در سال 91 خواهد بود.

محققی با اشاره به تغییراتی که آیین نامه جدید نسبت به گذشته داشته است، خاطرنشان کرد: در این آیین نامه به استانهای محروم در زمینه جذب نیروی انسانی به صورت ویژه توجه شده است و موضوعاتی از جمله استخدام نیروهای جدید به عنوان اعضای هیات علمی، ارائه خدمات رفاهی و کمک به ارتقاء علمی آنها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: بر اساس آیین نامه جدید، جذب نیروهای آموزشی براساس اولویت های آموزشی انجام می گیرد و شرایطی برای تسهیل در ارتقاء اعضای هیات علمی فراهم شده است.

آیین نامه اداری، استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت در 123 ماده و 74 تبصره تهیه شده است و شاغلین خدمات آموزشی - پژوهشی و پژوهشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که به امر فعالیت های هفت گانه می پردازند، را اعضای هیات علمی مؤسسات مورد نظر محسوب می کند.

در همین زمینه:
انتخاب سردبیر

دوچرخه‌ی شماره‌ی ۷۴۹ منتشر شد

هفتصد و چهل و نهمین شماره‌ى هفته‌نامه‌ى دوچرخه، ضمیمه‌ى نوجوانان روزنامه‌ى همشهرى، پنج‌شنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۳ در ۱۶ صفحه منتشر شد.

فراخوان ارسال مقاله به همایش ملی آسیب‌های غنا و موسیقی

همشهری آنلاین: پژوهشگران برای ارسال مقاله به همایش ملی آسیب‌های غنا و موسیقی تا ۱۷ مرداد فرصت دارند.

ماه رمضان و پیشگیری از سر درد

همشهری آنلاین: استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران، گفت: از دیدگاه طب سنتی کمبود خواب و استراحت، کاهش قندخون در طول روزه داری، کم شدن مصرف کافئین، کاهش مصرف سیگار، کم آبی، کم خونی و مشکلات دستگاه گوارش و معده علل شایعی برای سردرد محسوب می‌شوند.

شهر، فرش می‌شود... با این کیسه‌ها!

خیلی ساده است... وقتی مامان می‌گوید: «نان که گرفتی یک پلاستیک هم بگیر و نان‌ها را داخل آن بگذار که تا خانه می‌آیی خشک نشوند.»

پاسخ دهید: پرسشنامه خدمات دولت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران

همشهری آنلاین: پرسشنامه خدمات دولت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران که پژوهش مشترک مرکز پژوهشی سیاست های فضای مجازیز دانشگاه تهران و مرکز ملی فضای می باشدروی اینترنت قرار گرفت

عکس روز: بازی کودک فلسطینی

همشهری آنلاین: یک پسر فلسطینی بر روی آوارهای یک خانه خرب شده یک روز پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شهر بیت حنون در شمال نوار غزه بازی می‌کند.

پیامدهای شکست سنگین میزبان جام‌جهانی

جوادنصرتی: می‌‌گویند وقتی رمان تراژیک درخت زیبای من در برزیل چاپ شد، سطح آب رودخانه آمازون بالا رفت، از بس که مردم این کشور گریه کردند.

مهر تأیید بر رهاسازی آب سدها برای فرار از خاموشی

وزیر نیرو خبر رهاسازی آب ذخیره‌شده پشت برخی سدها برای تولید برق را تأیید اما تأکید کرد که آب رها شده از پشت سد کارون ۳ و ۴ در سد گتوند علیا ذخیره شده است. همشهری پیش از این گزارش داده بود در ش

قیمت‌خودروهای داخلی بازنگری می‌شود؟

علی ابراهیمی: ابلاغ مصوبه شورای رقابت برای افزایش قیمت خودروهای داخلی از ابتدای هفته جاری با اقبال خودروسازان، مخالفت برخی نمایندگان مجلس، تتاقض گویی مسئولان دولتی و رشد قیمت‌های حاشیه بازار خودرو مواجه شده است.

وعده احیای کامل دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۲

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: براساس مطالعات انجام شده احیای کامل این دریاچه در سال ۱۴۰۲ رخ خواهد داد.

مُهرها و ستاره‌ها در کنار هم

نمایشگاه> شراره داودی: ظهر یک روز گرم، هم می‌شود مهمان مؤسسه‌ی کتابخانه و موزه‌ی ملی ملک شد؛ جایی که در میان شلوغی‌های مرکز تهران بزرگ پنهان‌ شده است.

یونکر وعده داد: اصلاحات در اتحادیه اروپا

همشهری آنلاین: رییس منتخب کمیسیون اتحادیه اروپا وعده اصلاحات در این اتحادیه را داد. پارلمان اتحادیه اروپا روز دوشنبه درباره انتصاب یونکر تصمیم گیری خواهد کرد.

در حاشیه‌ی مستطیل سبز

خسرو موسوی: جذابیت جام‌جهانی فقط در معرفی بهترین خط حمله، بهترین خط دفاع یا آقای گل و خبرهایی درباره‌ی بازی‌های جام نیست.

پیشتازی ویدودو در انتخابات ریاست جمهوری اندونزی

همشهری آنلاین: نشانه‌هایی از پیروزی یوکو ویدودو (Joko Widodo) در انتخابات ریاست جمهوری اندونزی دیده می‌شود.

سفری به دنیای نادیدنی‌ها

آیدا ابوترابی: تماشای دنیای اسرارآمیز موجودات زنده از میکروب‌ها گرفته تا بخش‌های مختلف گل و ذرات موجود در آب دریا، کار هیجان‌انگیزی است.

نقش مدیریت منابع انسانی در بهبود فضای کسب‌ و کار

همشهری‌آنلاین - دکتر بهزاد ابوالعلایی*: رشد هر پدیده‌ای بستگی زیادی به فراهم بودن ملزومات و فرصتهای مناسب دارد. همه‌ی موجودات وقتی خوب رشد می‌کنند و به حداکثر شکوفایی می‌رسند که در فضای مناسب قرار بگیرند، از حمایتهای محیطی لازم برخوردار باشند و به ملزومات مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

گذشته

شعر> نخ دلم

باشگاه کتاب کودک و نوجوان افتتاح می‌شود

پنج‌شنبه، ۱۹ تیرماه، باشگاه کتاب کودک و نوجوان در خانه‌ی فرهنگ وردآورد (بلوار اصلی وردآورد، جنب تالار مهرگان) آغاز به کار می‌کند.