استان اردبیل

 • یکپارچه‌سازی اراضی نیازمند تقویت مشارکت مردمی

  یکپارچه‌سازی اراضی نیازمند تقویت مشارکت مردمی

  آنا مغانلو -  اردبیل - خبرنگار: اردبیل استانی با ظرفیت توسعه بر اساس کشاورزی است و تصمیمات این حوزه می‌تواند در توسعه و رفع محرومیت از شهرهای آن تاثیرگذار باشد.

 • جای کتابخوان‌های بیله‌سوار تنگ است

  جای کتابخوان‌های بیله‌سوار تنگ است

  پوپک قاسمی-  بیله‌سوار- خبرنگار: بی‌شک وجود شهرستان‌های توسعه‌یافته در حوزه اقتصادی یا تمرکز بر این حوزه در یک منطقه کافی نیست و هر منطقه‌ای در کنار رونق‌ اقتصادی، کشاورزی و گردشگری به توسعه فرهنگی هم نیازمند است.

 • خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در اردبیل

  خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در اردبیل

  سیدمهدی حسینی-‌ اردبیل - خبرنگار: پارس‌آباد مغان در تولید محصولات جالیزی از جمله گوجه‌فرنگی جایگاه خوبی دارد و بخشی از محصول تولیدی شهرستان به صورت تازه‌خوری و بخش دیگری از آن نیز در کارخانه‌های تولید رب مورد استفاده قرار می‌گیرد. مازاد بر نیاز این محصول نیز به شهرستان‌ها و استان‌های مجاور صادر می‌شود.

 • ساخت گذر فرهنگی درشورابیل

  ساخت گذر فرهنگی درشورابیل

  پوپک قاسمی-  اردبیل - خبرنگار: شهرداری اردبیل امسال احداث پروژه «مسیر فرهنگ و هنر» شورابیل را در دستور کار قرار داده است و برای ایجاد امکانات و جاذبه‌های جدید پیرامون این دریاچه تلاش می‌کند.

 • درختان سرعین را شناسنامه‌دار کنید

  درختان سرعین را شناسنامه‌دار کنید

  المیرا فرخی-  سرعین - فعال اجتماعی: سرعین که زمانی علاوه بر آب‌های گرم معدنی‌اش به باغ‌هایش نیز شهره بود و عده‌ زیادی را نه صرفا برای آب‌تنی در آبگرم‌ها، بلکه برای طبیعت‌گردی و میوه‌چینی مجذوب می‌کرد، حالا در فقیرترین دوران خود از نظر وجود درختان به سر می‌برد.

 • واکسیناسیون رایگان دام‌های اردبیل

  واکسیناسیون رایگان دام‌های اردبیل

  پوپک قاسمی-  اردبیل- خبرنگار: دامداری یکی از ارکان تامین معاش روستاییان و عشایر استان اردبیل است به همین دلیل تامین سلامت دام هم دارای اهمیت ویژه‌ای است.

 • اهالی موجره گرمی در محاصره مشکلات

  اهالی موجره گرمی در محاصره مشکلات

  سیدمهدی حسینی-  گرمی - خبرنگار: شهر گرمی با داشتن محلاتی در مناطق کوهپایه‌ای باید هزینه‌های گزافی برای عمران معابر شهری صرف کند.

 • حوزه سلامت  نقطه قوت گردشگری استان اردبیل

  حوزه سلامت  نقطه قوت گردشگری استان اردبیل

  آنا مغانلو-  خلخال - خبرنگار: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برپایی همایش گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در اردبیل، گردشگری طبیعی و کیفیت درمان را ۲ ویژگی برجسته استان عنوان کرد.

 • حسرت حضور اردبیلی‌ها در شور والیبال

  حسرت حضور اردبیلی‌ها در شور والیبال

  پوپک قاسمی- اردبیل - خبرنگار: استان اردبیل در سال‌های نه‌چندان دور در حسرت میزبانی مسابقات ملی بود تا این‌که در یکی از برنامه‌های استانداری در ۴ سال گذشته سخن از میزبانی‌های بین‌المللی به میان آمد؛ وعده‌ای که تحقق آن باورش در آن شرایط سخت بود.

 • ۵ دهه انتظار برای تکمیل یک جاده

  ۵ دهه انتظار برای تکمیل یک جاده

  پوپک قاسمی-  خلخال- خبرنگار: شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل به دلیل نبود راه ارتباطی مناسب در بن‌بست قرار گرفته است. اهالی این منطقه و حتی مردم شهرهای همسایه با خلخال علاوه بر تامین ایمنی جاده‌ها، انتظار دارند با فراهم کردن زیرساخت ارتباطی شاهد حضور سرمایه‌گذاران و گردشگران در این شهرستان برای رسیدن به توسعه باشند.

 • جشنواره‌ای از جنس بابونه

  جشنواره‌ای از جنس بابونه

  پوپک قاسمی-  نمین - خبرنگار: جنگل‌ فندقلو فردا میزبان جشنواره‌ای از جنس بابونه خواهد بود. این منطقه گردشگری، با بیش از ۴۴۰۰ هکتار وسعت در شهرستان نمین، یکی از زیباترین مراکز گردشگری استان اردبیل و حتی کل خاورمیانه است.

 • گردشگری و هزار راه نرفته

  گردشگری و هزار راه نرفته

  علی‌محمد شاهی‌مقدم- اردبیل - فعال اجتماعی: عموماً کشورها بر حسب ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند ساختارهای اقتصادی متناسبی را تدوین می‌کنند و برای اجرای آن‌ها گام برمی‌دارند.

 • میزبانی همایش اکو؛ فرصتی برای جذب سرمایه‌گذار

  میزبانی همایش اکو؛ فرصتی برای جذب سرمایه‌گذار

  پوپک قاسمی- اردبیل- خبرنگار: این روزها اردبیل مهیای میزبانی از مهمانان خارجی است. برگزاری همایش و نمایشگاه بین‌المللی کشورهای عضو اکو از ۲۸ تا ۳۰ خرداد رویداد مهمی است که می‌توان گفت ظرفیتی برای ارائه داشته‌های استان اردبیل به شمار می‌رود.

 • بهبود وضعیت بیماران کلیوی اردبیل

  بهبود وضعیت بیماران کلیوی اردبیل

  سیدمهدی حسینی-  اردبیل - خبرنگار: بسیاری از بیماران دیالیزی‌ در استان اردبیل خواستار تسریع در کاهش تعرفه دیالیز به خصوص در مراکز خیریه و خصوصی و تغییر شرایط ارائه خدمات درمانی به بیماران بعد از پیوند کلیه هستند.

 • ارائه بسته‌های حمایتی به معتادان نجات یافته

  ارائه بسته‌های حمایتی به معتادان نجات یافته

  یاشار پورمجید- اردبیل - خبرنگار: اعتیاد جزو چند عامل مهم مرگ و میر در جهان است که تیر خود را به سوی جوانان و نوجوانان ما هم نشانه گرفته است و عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای سلامتی جامعه به شمار می‌رود.

 • دغدغه‌ای از جنس اوقات فراغت

  دغدغه‌ای از جنس اوقات فراغت

  پوپک قاسمی- اردبیل- خبرنگار: سال تحصیلی در حال اتمام و دغدغه‌های والدین برای فعالیت‌های تابستانی فرزندان شروع شده است. فعالیت‌های فرهنگی - هنری از جمله فعالیت‌های مورد استقبال دانش‌آموزان و دانشجویان برای تابستان است.

 • باران و رعد و برق ادامه دارد

  باران و رعد و برق ادامه دارد

  استان‌های شمال غرب کشورمان تا اواسط هفته دارای جوی متغیر و در برخی ساعات همراه با بارش باران و نیز رعد و برق خواهند بود. اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در اطلاعیه‌ای شرایط جوی این استان را تا ۲۷ خرداد ناپایدار اعلام کرد.

 • استقبال خانواده‌های اردبیلی  از اهدای عضو

  استقبال خانواده‌های اردبیلی  از اهدای عضو

   مدیر شبکه بهداشت و درمان بیله‌سوار با خانواده هشتمین اهداکننده عضو به بیماران نیازمند دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • افتتاح  پل داروپخش اردبیل

  افتتاح  پل داروپخش اردبیل

  پل روگذر داروپخش اردبیل پنجشنبه گذشته با حضور معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور و مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.

 • بوروکراسی، پاپیچ ساخت کمپ ورزشی سرعین

  بوروکراسی، پاپیچ ساخت کمپ ورزشی سرعین

  محمد مددی - سرعین - خبرنگار:  «مهدی تاج»، رئیس فدراسیون فوتبال، خبر از ممنوعیت برپایی اردو در خارج کشور داده و گفته است در جلسه‌ای که با وزیر ورزش و مدیران باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر داشتیم، به این تصمیم رسیدیم که تیم‌ها به اردوی خارجی نروند.

 • محورهای سقز - بوکان و اردبیل - مغان؛ رکورددار تخلف در شمال غرب

  محورهای سقز - بوکان و اردبیل - مغان؛ رکورددار تخلف در شمال غرب

  محور سقز - بوکان در آذربایجان ‌غربی و محور اردبیل - مشگین‌شهر - مغان در استان اردبیل شاهد بیشترین تخلفات رانندگی در تعطیلات عید فطر در این ۲ استان بودند.

 • کشت گلخانه‌ای در استان رونق می‌گیرد

  کشت گلخانه‌ای در استان رونق می‌گیرد

  آنا مغانلو- اردبیل - خبرنگار: ظرفیت کشت گلخانه‌ای در استان اردبیل به بیش از ۲۵ برابر افزایش یافته است. استاندار اردبیل با اعلام این خبر گفت: تا سال قبل مجموع سطح زیر کشت در گلخانه‌های استان حدود ۱۰ هکتار بود که با برنامه‌ریزی انجام‌شده این‌ مقدار به ۳۰۰ هکتار در سال جاری افزایش خواهد یافت.

 • زیر ساخت‌های نامتوازن گردشگری در اردبیل

  زیر ساخت‌های نامتوازن گردشگری در اردبیل

  پوپک قاسمی- اردبیل- خبرنگار: سرعین و مشگین‌شهر به دلیل برخورداری از زیر ساخت‌های گردشگری فاصله قابل‌توجهی از دیگر شهرهای گردشگرپذیر استان اردبیل دارند؛ مساله‌ای که به تعبیر کارشناسان، با وجود ظرفیت‌های قابل توجه در دیگر شهرها آسیبی جدی برای گردشگران استان به‌شمار می‌رود.

 • رو ستای خلیفه‌لو در انتظار آب شرب

  رو ستای خلیفه‌لو در انتظار آب شرب

  سولماز پورنعمت- نمین – خبرنگار: روستای خلیفه‌لو، برخلاف روستاهای دیگر استان اردبیل که کشاورزی آنها از رونق افتاده، با ترویج آبیاری قطره‌ای، رونق خوبی دارد و در کنار دامداری، اشتغال در حوزه کشاورزی مورد تاکید اهالی است.

 • آب زیر پوست اراضی نیر

  آب زیر پوست اراضی نیر

  پوپک قاسمی- نیر- خبرنگار: شهر نیر به عنوان ورودی استان اردبیل از طرف تبریز نیازمند توسعه شهری و تامین زیرساخت‌هاست. این شهرستان با این‌که ظرفیت ویژه در زمینه توسعه گردشگری و صنعتی دارد رسیدن به این توسعه نیازمند تامین زیرساخت‌های اصلی و توسعه امکانات شهری است.

 • ضرورت اطلاع‌رسانی عملکرد دولت در پروژه‌های عمرانی استان 

  ضرورت اطلاع‌رسانی عملکرد دولت در پروژه‌های عمرانی استان 

  آنا مغانلو- اردبیل - خبرنگار: نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین از مدیران خواست خدمات دولت را اطلاع‌رسانی کنند. «محمد فیضی» گفت: مدیران به اعتبارات توزیع‌نشده و در اختیار وزارتخانه‌ها باید توجه کنند و به دنبال برش استانی مناسب باشند.

 • اکو در راه اردبیل

  اکو در راه اردبیل

  عبدالرحمن ولایتی- مشاور و مسئول روابط بین‌الملل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل: استان اردبیل در روزهای پیش رو میزبان یکی از مهم‌ترین ارکان همگرایی کشورهای غرب و آسیای میانه یا همان سازمان همکاری‌های اقتصادی (ECO ) خواهد بود.

 • توسعه بزرگراه‌ها در اردبیل

  توسعه بزرگراه‌ها در اردبیل

  پوپک قاسمی- اردبیل- خبرنگار: اردبیل به عنوان یکی از استان‌های شمال غربی کشور یکی از مناطق مستعد در حوزه کشاورزی و گردشگری است و سالانه درآمد هنگفتی از این طریق نصیب اردبیلی‌ها می‌شود.

 • توقف برداشت‌های معدنی از روستای موئیل 

  توقف برداشت‌های معدنی از روستای موئیل 

  پوپک قاسمی- مشگین‌شهر – خبرنگار: استان اردبیل به لحاظ ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی جزو ۵ استان گردشگرپذیر کشور است و بخش قابل توجهی از این جاذبه‌ها مربوط به مناطق روستایی این استان است.

 • محل برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) اعلام شد

  محل برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) اعلام شد

  مراسم سی‌امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) روز سه‌شنبه هم‌زمان با سراسر کشور در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.