استان اصفهان

 •   گران فروشان را معرفی کنید

    گران فروشان را معرفی کنید

  ناصر اطرج-  رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان: سود فروش قانونی میوه و سبزیجات از ۱۵ تا ۳۵ درصد است که افزایش این سود به میزان تلفات و ضایعات آن محصول بستگی دارد.

 • تفاوت قیمت‌ میوه؛ ‌از باغ تا مغازه

  تفاوت قیمت‌ میوه؛ ‌از باغ تا مغازه

  شیرین شفیعی-  اصفهان- خبرنگار: چهار فصل گرانی میوه گذشت و سرانجام نوبت به فروکش کردن تب قیمت‌ها در بازار میوه رسید اما با این‌که فراوانی محصول در میادین میوه و تره‌بار، نوید ارزانی قیمت میوه و سبزی را می‌دهد.

 • گاوخونی مقصر نیست

  گاوخونی مقصر نیست

  بابک صادقیان- رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط ‌زیست اصفهان:‌ بر اساس اطلاعات مرکز پایش کیفی هوا در اداره کل حفاظت محیط‌ زیست استان، میانگین شاخص کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ساعات آخر روز شنبه به ۳۱۳ رسید و در وضعیت خطرناک قرار گرفت.

 • خداحافظی غبارآلود اصفهان با بهار

  خداحافظی غبارآلود اصفهان با بهار

  شیرین شفیعی- اصفهان- خبرنگار:  هنوز جشن باران و هوای پاک بهاری در اصفهان تمام نشده بود که توده گرد و غبار از راه رسید و خبر از آغاز فصل طوفان‌های خاک در هوای اصفهان داد.

 • آشفته بازار «اوقات فراغت»

  آشفته بازار «اوقات فراغت»

  شیرین شفیعی- اصفهان- خبرنگار: تابستان آرام آرام از راه می‌رسد، فصلی برای استراحت، گشت و گذار و خاطره‌سازی، اما دغدغه خانواده‌ها برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان دوباره آغاز می‌شود.

 • زمانی برای رهایی از استرس‌های درس و مدرسه

  زمانی برای رهایی از استرس‌های درس و مدرسه

  حیدرعلی عابدی - نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی:  متولی اصلی برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، والدین هستند که بین کلاس‌های آموزشی متنوع و با توجه به استعدادها و علایق دانش‌آموزان برای تابستان آنها برنامه‌ریزی می‌کنند.

 • هر هکتار گلخانه؛ ‌۱۰ شغل جدید

  هر هکتار گلخانه؛ ‌۱۰ شغل جدید

  نفیسه زمانی نژاد- اصفهان- خبرنگار: وجود ۳ هزار و ۸۰۰ واحد گلخانه‌ای در استان اصفهان حکایت از توسعه این نوع از کشت در استان دارد، آن ‌هم در شرایطی که حوضه آبریز زاینده‌رود به‌خصوص طی یک دهه گذشته با بحران شدید کم‌آبی و خشک‌سالی مواجه است.

 • پیشگامی اصفهان در توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای

  پیشگامی اصفهان در توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای

  نسیم زمانی- اصفهان- خبرنگار: احداث و توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای نسبت به گلخانه‌های انفرادی، از مواردی است که بسیار در مورد منافع آن شنیده می‌شود.

 • بحران گرد و غبار اصفهان را فرا گرفت | شهروندان از تردد غیرضروری خودداری کنند

  بحران گرد و غبار اصفهان را فرا گرفت | شهروندان از تردد غیرضروری خودداری کنند

  همشهری آنلاین: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از افزایش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان، فرودگاه، مناطق شمال و شرق این استان خبر داد.

 • تلاش برای توسعه حمل‌ونقل عمومی

  تلاش برای توسعه حمل‌ونقل عمومی

  علیرضا نصر -نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: به ۳ دلیل ناگزیریم به سمت حمل‌ونقل عمومی حرکت کنیم؛ مهم‌ترین بحث در کلان‌شهرها موضوع آلودگی هواست که در این مورد با کاهش خودروهای تک‌سرنشین و استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌توان در راستای بهبود این معضل حرکت کرد.

 • «بازسازی» اتوبوس‌های شهری به جای‌ «نوسازی»

  «بازسازی» اتوبوس‌های شهری به جای‌ «نوسازی»

  عاطفه علیان-اصفهان- خبرنگار: چند وقتی است که ناوگان اتوبوسرانی اصفهان کمرش خم شده و در این ایام سختِ رکود تورمی که خرید هر اتوبوس ۵/۱ میلیارد تومان هزینه برمی‌دارد، شهرداری ترجیح داده با بازسازی جانی تازه به این ناوگان فرسوده بدهد.

 • تصویب افزایش تسهیلات برای صنایع اصفهان

  تصویب افزایش تسهیلات برای صنایع اصفهان

  نفیسه زمانی‌نژاد - اصفهان- خبرنگار:  دشواری و سنگ‌اندازی‌های فراوان برای دریافت تسهیلات بانکی از گلایه‌هایی است که همواره از سوی صنعتگران استان مطرح شده است.

 • تدابیری برای بازگشت رونق به تولید

  تدابیری برای بازگشت رونق به تولید

  نسیم زمانی - اصفهان- خبرنگار: رکود صنایع در استان اصفهان از مشکلات سال‌های اخیر است، به طوری که صنایع بسیاری ورشکسته شده‌اند و یا آن‌که با حداقل ظرفیت در حال ادامه فعالیت هستند.

 • صادرات ۸ میلیون دلاری گلاب از اصفهان

  صادرات ۸ میلیون دلاری گلاب از اصفهان

  شیرین شفیعی- اصفهان- خبرنگار: زمین‌های همسایه کویر به رنگ سبز و صورتی درآمده‌اند. کارگران ساعت‌های اول روز به گلستان‌ها می‌روند، گل‌های محمدی را از شاخه می‌چینند و تپه‌های گل محمدی در کارگاه‌های گلاب‌گیری جمع می‌شوند تا در قطب تولید گلاب و اسانس کشور به ۱۰ میلیون لیتر گلاب اسانس و روغن گل تبدیل شوند.

 • اشتغال ۸۰ هزار نفر وابسته به صنعت گلاب‌گیری

  اشتغال ۸۰ هزار نفر وابسته به صنعت گلاب‌گیری

  علی‌اکبر مرتضایی- فرماندار ویژه کاشان: بیشترین میانگین تولید گل محمدی در کشور مربوط به شهرستان کاشان است که از این میزان برداشت گل محمدی، سالانه حدود ۱۵ هزار تن گلاب مرغوب در ۱۶۰۰ کارگاه سنتی، ۲۸ واحد صنعتی و ۱۲ واحد نیمه‌صنعتی تولید می‌شود.

 • بازار صنایع دستی آب می‌رود

  بازار صنایع دستی آب می‌رود

  صنایع دستی و هنرهای سنتی مجموعه هنرهای اصیل، بومی و مردمی هر کشور است که ریشه در اعتقادات، باورها، آداب، رسوم، سنن و در مجموع فرهنگ معنوی هر جامعه دارد.

 • تنگه گردشگری «کافرین» پشت راه‌های خاکی

  تنگه گردشگری «کافرین» پشت راه‌های خاکی

  کوروش کائی- بدره –خبرنگار: تنگه کافرین یا تنگ کافرین که در زبان محلی به آن تنگ کافری هم گفته می‌شود، در مسیر ایلام - بدره قرار دارد و یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری استان ایلام است. اما نبود امکانات تفریحی و رفاهی و راه دسترسی مشکلات زیادی را برای گردشگران این منطقه به وجود آورده است.

 • ورود بخش خصوصی به صنعت گردشگری

  ورود بخش خصوصی به صنعت گردشگری

  محمد مهرچیان- قائم مقام کارگروه توسعه گردشگری و صنایع دستی پایدار: این یک واقعیت است که صنعت گردشگری فقط زمانی می‌تواند رونق پیدا کند که بخش خصوصی به صورت قانونمند به صحنه بیاید و حاضر شود که در این صنعت پربازده، سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام دهد.

 • فرصت طلایی برای توسعه گردشگری اصفهان

  فرصت طلایی برای توسعه گردشگری اصفهان

  عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار: شمارش معکوس برگزاری رویدادی بزرگ در نصف جهان آغاز شده است؛ رویدادی که در واپسین روزهای بهار، شهر گنبدهای فیروزه‌ای را میزبان فعالان صنعت گردشگری و صنایع دستی از سراسر گیتی خواهد کرد.

 • به‌روز رسانی سند گردشگری اصفهان

  به‌روز رسانی سند گردشگری اصفهان

  رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به طرح اصفهان ۲۰۲۰ اظهار می‌کند: گردشگری یکی از ده صنعت بزرگ جهان است که می‌تواند به سوی اقتصاد سبز حرکت کند. به همین دلیل، در چشم‌انداز ۱۴۰۴ کشور به آن توجه ویژه شده است.

 • ارتباط سازنده اصفهان با جهان

  ارتباط سازنده اصفهان با جهان

  محمد مهرچیان - قائم‌مقام کارگروه توسعه گردشگری پایدار: اصفهان با تمدن چند هزارساله، قلب ایران و نقطه عطف چهارراه ارتباطی شرق به غرب در جهان است.

 • رهاورد چونگ چینگ برای اصفهان

  رهاورد چونگ چینگ برای اصفهان

  عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار: در اجلاس شهرداران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر چونگ چینگ از آمادگی شهر اصفهان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و گردشگری صحبت شد و قرار شد ماموریت‌های تاریخی شهرهای در امتداد جاده ابریشم به عنوان شبکه ارتباطی تجاری و فرهنگی احیا شود.

 • تصمیم‌گیری برای کشت تابستانه

  تصمیم‌گیری برای کشت تابستانه

  نسیم زمانی- اصفهان- خبرنگار: بهمن ماه سال گذشته بود که تصمیم بر بازگشایی زاینده‌رود برای مدت محدودی گرفته شد و به دنبال این اتفاق، اصفهان با بارش‌های متناوبی روبه‌رو شد که تصوراتی مبنی بر احتمال طولانی شدن زمان جاری بودن زاینده‌رود را ایجاد کرد.

 • صنعت فولاد ایران صادرات‌محور شده است

  صنعت فولاد ایران صادرات‌محور شده است

  مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به بررسی  وضعیت صنعت فولاد کشور پرداخت و شرایط دست‌یابی ایران به رشد متوازن در این صنعت را تشریح کرد.

 •  افزایش ۲ برابری تولید گندم در اصفهان

   افزایش ۲ برابری تولید گندم در اصفهان

  نفیسه زمانی‌نژاد- اصفهان- خبرنگار: افزایش ۲ برابری تولید گندم در اصفهان نسبت به سال قبل از خبرهای خوشایندی است که از سوی مسئولان اعلام می‌شود، در حالی ‌که در سال‌های گذشته به دلیل کم‌آبی، تولید گندم در این استان با کاهش قابل‌توجهی روبه‌رو بود.

 • چراغ کم‌فروغ گردشگری در نصف جهان

  چراغ کم‌فروغ گردشگری در نصف جهان

  شیرین شفیعی- اصفهان- خبرنگار: آشتی‌کنان دوباره آب و سرزندگی طبیعت این روزها بهار اصفهان را تماشایی‌تر از همیشه کرده است، اما همچنان میدان نقش جهان و پاتوق‌های همیشگی گردشگران شهر خالی از هیاهوی گردشگران مانده است.

 • رونق گردشگری اصفهان مدیران جسور می‌خواهد

  رونق گردشگری اصفهان مدیران جسور می‌خواهد

  محسن یارمحمدیان - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی اصفهان: بسیاری از آمارهایی که در زمینه گردشگران خارجی اعلام می‌شود بر اساس فرضیات و برآوردها محاسبه شده است و هیچ کس نمی‌تواند سندیت آن را اثبات کند.

 • سرمایه‌های شهر اصفهان در قطار شهری

  سرمایه‌های شهر اصفهان در قطار شهری

  جواد شعرباف - مشاور عالی شهردار اصفهان: با توجه جدی مسئولان شهری به تکمیل خطوط مترو و ساخت خط ۲ قطار شهری، زمینه توسعه حمل و نقل ریلی در شهر فراهم خواهد شد.

 • خط ۲ قطار شهری در ایستگاه ششم

  خط ۲ قطار شهری در ایستگاه ششم

  عاطفه علیان  - اصفهان- خبرنگار: روی تابلوهای شهری نوشته شده «کارگران مشغول کارند»، اما این روزها شهری در زیر شهر اصفهان در دست احداث است و کارگرانش در زیر زمین با تمام توان مشغول کارند.

 • تجلی حماسه‌ای دیگر

  تجلی حماسه‌ای دیگر

  مردم ولایت‌مدار استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، همزمان با سراسر ایران اسلامی، بار دیگر لبیک‌گویان به ندای امام امت، با حضور دشمن‌شکن خود حمایت‌ از آزادی‌خواهان و مبارزان فلسطینی تا آزادی کامل قدس شریف را اعلام کردند.