استان اصفهان

 • راه اندازی بندر خشک اصفهان در انتظار مجوز

  راه اندازی بندر خشک اصفهان در انتظار مجوز

  نفیسه زمانی‌نژا-  اصفهان- خبرنگار: پروژه تاسیس بندر خشک در اصفهان از آن طرح‌هایی است که طولانی شدن آن باعث بی‌اعتمادی به وعده‌های مسئولان شده وحتی عده‌ای با غیرضروری دانستن تاسیس چنین بندری، وجود آن را هدررفت سرمایه عنوان می‌کنند با این توجیه که اگر وجود بندرخشک برای اصفهان لازم بود تاکنون اجرایی شده بود.

 • چرا گردشگران از خانه مسافر استقبال می‌کنند؟

  چرا گردشگران از خانه مسافر استقبال می‌کنند؟

  کامران هارونی-  کارشناس گردشگری: موضوع خانه‌های مسافر از ۱۴ سال پیش در قالب خانه‌های استیجاری در شهرهای شمالی و مشهد مقدس مطرح شد که با توجه به عدم ساماندهی ویلاها و خانه‌ها معضلات اجتماعی به همراه داشت.

 • بزرگ‌ترین رویداد «شهر خورشیدی» کلید خورد

  بزرگ‌ترین رویداد «شهر خورشیدی» کلید خورد

   بزرگ‌ترین رویداد شهر خورشیدی با حضور جمعی از مدیران و مسئولان اصفهان در ارگ جهان‌نمای اصفهان با هدف فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ استفاده حداکثری از انرژی خورشیدی در راستای اجرای سیاست کلان استفاده از منابع و امکانات و به کارگیری توانمندی‌های شرکت توزیع برق اصفهان و شهرداری این شهر برگزار شد.

 • خانه‌های مسافر در اصفهان محدود می‌شوند

  خانه‌های مسافر در اصفهان محدود می‌شوند

  فربد علی‌آبادی-‌ اصفهان- خبرنگار: تابستان فرا رسیده و فرصت بستن کوله‌بار سفر است. در شرایط اقتصادی کنونی یکی از مکان‌های اقامتی جذاب برای مسافران خانه‌های مسافر است. خانه‌های مسافر واحدهایی اقامتی با مالکیت خصوصی هستند که مالکان آنها از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز گرفته‌اند تا واحدهای مسکونی‌شان را در اختیار میهمانان و مسافران قرار دهند.

 • کشف ۳۸۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

  کشف ۳۸۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

  فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در سه‌ماهه نخست سال جاری ۳۸۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان کشف و ۷۰۰ قاچاقچی کالا دستگیر و بازداشت شد.

 • نقش شبکه ریلی در توسعه اقتصادی

  نقش شبکه ریلی در توسعه اقتصادی

  نسیم زمانی-  اصفهان- خبرنگار: توسعه شبکه حمل و نقل از هر نوع و با هر روشی که باشد در دنیای امروز دارای اهمیت ویژه‌ای است چراکه حمل‌ و ‌نقل نقشی کلیدی در توسعه اقتصادی هر کشوری دارد و نمی‌توان سهم آن را نادیده گرفت.

 • وعده محقق نشده دولت

  وعده محقق نشده دولت

  علیرضا نصر-  نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان : مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان در جنوب شرق شهر   و در مجاورت رینگ چهارم ترافیکی شهر به جهت دسترسی مناسب به قسمت‌های مهم شهری از جمله فرودگاه اصفهان و ایستگاه آتی قطار سریع السیر تهران-اصفهان واقع شده است.

 • طلسم طرح سالن اجلاس شکسته می‌شود

  طلسم طرح سالن اجلاس شکسته می‌شود

  عاطفه علیان -  اصفهان- خبرنگار: مرکز همایش‌های بین‌المللی یا همان سالن اجلاس، طرحی ۱۰ ساله است که سایه‌اش بر سر شهر اصفهان سنگینی می‌کند. طرحی که از همان ابتدا در جلسه فوق‌العاده شورای شهر سوم براساس مصوبه دولت در اصفهان کلید خورد تا این شهر ظرف یک‌سال‌ونیم با وعده ۱۰۰ میلیارد تومانی دولت میزبان همایش‌های بین‌المللی شود؛

 • راهکارهایی برای نجات زاینده‌رود

  راهکارهایی برای نجات زاینده‌رود

  نسیم زمانی - اصفهان- خبرنگار: تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود از آن دست موضوعاتی است که پیشینه‌اش نه فقط به سال گذشته بلکه به سال‌ها قبل برمی گردد.

 • زاینده‌رود در انتظار تشکیل ستاد احیا

  زاینده‌رود در انتظار تشکیل ستاد احیا

  نفیسه زمانی نژاد  - اصفهان- خبرنگار:   ۱۴ آذرماه سال گذشته بود که پس از اعتراض نمایندگان مجلس نسبت به عدم تخصیص بودجه برای احیای رودخانه زاینده‌رود در سال ۹۸.

 • کمبود پارک در شهر دوستدار کودک

  کمبود پارک در شهر دوستدار کودک

  شیرین شفیعی-  اصفهان- خبرنگار: یک فضای سبز کوچک با تاب و سرسره و الاکلنگ رنگارنگ در کنارش، همه آن چیزی است که می‌تواند خاطره یک تابستان گرم و کسالت بار زیر سقف خاکستری کلان‌شهر اصفهان را برای کودکان.

 • نوید تحولات کالبدی در فضای شهری

  نوید تحولات کالبدی در فضای شهری

  کوروش محمدی- عضو شورای اسلامی شهر اصفهان: اصفهان به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک در ایران است و در این زمینه نسبت به دیگر کلانشهرهای کشور پیشرو بوده است.

 • پایان خودنمایی پوشاک قاچاق در بازار اصفهان

  پایان خودنمایی پوشاک قاچاق در بازار اصفهان

  عاطفه علیان-  اصفهان- خبرنگار: پوشاک یکی از پرقاچاق‌ترین کالاها در ایران است. قاچاقی که نه تنها موجب کاهش رقابت‌پذیری محصولات داخلی می‌شود، بلکه تاثیر بسزایی در تضعیف تولید داخل و همچنین کاهش اشتغال و افزایش نرخ بیکاری دارد.

 • افزایش نرخ مواد لبنی تهدیدی برای سلامت جامعه

  افزایش نرخ مواد لبنی تهدیدی برای سلامت جامعه

  نسیم زمانی-  اصفهان- خبرنگار: تهدید سلامت افراد جامعه به دلیل کاهش مصرف لبنیات از موضوعات بسیار مورد تاکید کارشناسان است. بر اساس آمارهای موجود، افزایش نرخ این گروه از مواد غذایی به شدت سرانه مصرف را کاهش داده است.

 • حضور کمرنگ لبنیات در سفره اصفهانی‌ها

  حضور کمرنگ لبنیات در سفره اصفهانی‌ها

  نفیسه زمانی نژاد-  اصفهان- خبرنگار: اصفهان با تولید روزانه ۳۳۰۰ تن شیر خام، عنوان قطب تولید شیر خام کشور را به خود اختصاص داده است اما از اواخر خردادماه امسال به دلیل تصویب افزایش ۲۰ درصدی قیمت شیر خام.

 • فرصتی برای رونق پوشاک داخلی

  فرصتی برای رونق پوشاک داخلی

  جواد محمدی فشارکی -  مدیر بازرسی و نظارت اصناف اصفهان: با توجه به تعیین شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «رونق تولید» و همچنین تصمیم و تأکید مسئولان به‌ویژه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر مقابله با قاچاق پوشاک و حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان کالای داخلی دارای پروانه کسب.

 • جای خالی اعتماد

  جای خالی اعتماد

  نسیم زمانی-  اصفهان- خبرنگار: فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان فراوان در شهر اصفهان با تولید محصولات متنوع از آن نقاط قوتی است که نباید نادیده گرفته شود.

 • ۲ مشکل بزرگ دانش بنیان‌ها در اصفهان

  ۲ مشکل بزرگ دانش بنیان‌ها در اصفهان

  نفیسه زمانی نژاد-  اصفهان- خبرنگار: بنا بر آمار موجود، حدود ۱۰ درصد از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناوری کل کشور در استان اصفهان مستقر هستند؛ شرکت هایی که مشکلات ارائه تسهیلات و فروش محصولات از مهم ترین چالش‌های آنها بشمار می آید. البته اخیرا از ارائه تسهیلاتی به این شرکت‌ها خبر داده‌ شده که قطعاً در رونق آن‌ها تأثیرگذار است.

 • حقابه گاوخونی؛ مطالبه ملی 

  حقابه گاوخونی؛ مطالبه ملی 

  دکتر کوروش محمدی -  رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط ‌زیست شورای شهر اصفهان: «گاوخونی» یکی از تالاب‌های مهم منطقه مرکزی ایران بوده که به ثبت جهانی هم رسیده است. حوضه آبریز زاینده‌رود به عنوان اولین حوضه در بخش میانی فلات مرکزی ایران واقع شده و قلمرو وسیعی را شامل می‌شود.

 • زاینده‌رود کشاورزی اصفهان را زنده می‌کند

  زاینده‌رود کشاورزی اصفهان را زنده می‌کند

  عاطفه علیان-  اصفهان- خبرنگار: در نشست شورای سازگاری با کم‌آبی که در تهران برگزار شد، با پیگیری‌های استاندار اصفهان و تلاش صنف کشاورزی رهاسازی آب برای کشت تابستانه کشاورزان به تصویب رسید.

 • کوچ موزاییک‌سازان از بهشت گمشده

  کوچ موزاییک‌سازان از بهشت گمشده

  عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار:  منطقه ۲ شهرداری اصفهان با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شامل محله‌های دهنو، جاوان، ولدان، آفاران، برزان، بابوکان، رسالت و مشگین است.

 • پیشگامی منطقه ۲ در تحقق شهر دوستدار کودک

  پیشگامی منطقه ۲ در تحقق شهر دوستدار کودک

  دکتر کوروش محمدی-‌رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط ‌زیست شورای شهر اصفهان: شهردوستدارکودک(CFC) در راستای تخصیص حق شهروندی به کودکان و رسیدگی به خواسته‌ها و نیازهای آنها گام برمی‌دارد.

 • تولید ۲ برابر فولاد با حجم یک برابر آب

  تولید ۲ برابر فولاد با حجم یک برابر آب

  عاطفه علیان-  اصفهان- خبرنگار: شبکه جمع‌آوری و تصفیه پساب شهری شهرستان مبارکه با حضور وزیر نیرو در اصفهان با سرمایه‌گذاری ۸۶۰ میلیارد تومانی و با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به بهره‌برداری رسید.

 • کاهش فعالیت طلاسازان

  کاهش فعالیت طلاسازان

  نسیم زمانی-  اصفهان- خبرنگار: کاهش تولید طلا در اصفهان از مشکلاتی است که بارها از سوی مسئولان این صنف مطرح ‌شده است، به‌خصوص در این سال‌های اخیر که به دلیل نوسانات قیمتی، تولید طلا به‌طور قابل‌توجهی کاهش داشته است.

 • شهرک طلا همچنان بلاتکلیف

  شهرک طلا همچنان بلاتکلیف

  نفیسه زمانی‌نژاد - اصفهان- خبرنگار: احداث شهرک طلا در اصفهان از آن اتفاقاتی است که علاوه بر سامان‌دهی صدها کارگاه تولید طلا و هزاران واحد صنفی فعال در این زمینه، عاملی مؤثر برای کاهش بخشی از آلایندگی‌های زیست‌محیطی و رفع مزاحمت‌های شهری کارگاه‌های طلاسازی خواهد بود، ضمن آن‌که زمینه جذب گردشگران بیشتری را در شهر اصفهان فراهم می‌کند.

 • موزه‌هایی که خاک می‌خورند

  موزه‌هایی که خاک می‌خورند

  عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار: اصفهان به خودی خود با داشتن گنبدهای فیروزه‌ای و شاهکارهای معماری برای گردشگران جذاب است و شاید به همین دلیل است که موزه‌های این شهر خاک می‌خورند. در شهر اصفهان ۱۲ موزه وابسته به سازمان میراث فرهنگی، شهرداری و بخش خصوصی وجود دارد که با اقبال کمی مواجه می‌شوند.

 • نگاه نو به موزه‌ها

  نگاه نو به موزه‌ها

  ساغر حمیدی- رئیس گروه موزه‌های میراث فرهنگی اصفهان: موزه در دنیای امروز، برخلاف مفهوم ایستایی که این واژه در گذشته در ذهن‌ها تداعی می‌کرد، محیطی جذاب، سرزنده و پویاست.

 • اصفهان؛ کانون دیپلماسی و گردشگری

  اصفهان؛ کانون دیپلماسی و گردشگری

  عاطفه علیان- اصفهان - خبرنگار: آسمان غبارآلود روزهای پایانی بهار هم باعث نشد از خیل عظیم بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی کم شود.

 •   گران فروشان را معرفی کنید

    گران فروشان را معرفی کنید

  ناصر اطرج-  رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان: سود فروش قانونی میوه و سبزیجات از ۱۵ تا ۳۵ درصد است که افزایش این سود به میزان تلفات و ضایعات آن محصول بستگی دارد.

 • تفاوت قیمت‌ میوه؛ ‌از باغ تا مغازه

  تفاوت قیمت‌ میوه؛ ‌از باغ تا مغازه

  شیرین شفیعی-  اصفهان- خبرنگار: چهار فصل گرانی میوه گذشت و سرانجام نوبت به فروکش کردن تب قیمت‌ها در بازار میوه رسید اما با این‌که فراوانی محصول در میادین میوه و تره‌بار، نوید ارزانی قیمت میوه و سبزی را می‌دهد.