استان قم

 • سیره سیاسی امام رضا(ع) در مبارزه با دستگاه ظلم

  سیره سیاسی امام رضا(ع) در مبارزه با دستگاه ظلم

  حجت‌الاسلام و المسلمین حسین محمودی دامغانی -  استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم: ایام ولادت سلطان سریر ارتضا، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) همچون اعیاد مرتبط با میلاد سایر ائمه اطهار(ع) بهترین و مغتنم‌ترین فرصتی است که شیعیان و محبان حضرات معصومین(ع) علاوه بر برگزاری محافل جشن و شادمانی.

 • حکایت پاساژهای لوکس اما بدون مشتری

  حکایت پاساژهای لوکس اما بدون مشتری

  فاطمه امامی- قم- خبرنگار: شاید زمانی تنها تجربه ناموفق در زمینه تجاری‌سازی در قم که همه از آن یاد می‌کردند پروژه زمزم بود، اما امروز مثال‌های بسیاری می‌توان بیان کرد از مجتمع‌هایی که با هزینه سنگین و ظاهر لوکس ساخته می‌شوند و همه چیز دارند جز مشتری.

 • بمب‌های کوچکی که کپسول گاز نام گرفته‌اند

  بمب‌های کوچکی که کپسول گاز نام گرفته‌اند

  فاطمه امامی-  قم - خبرنگار: اواخر هفته گذشته انفجار یک مغازه‌ اغذیه فروشی در نیمه شب، نیروهای آتش‌نشانی را شبانه به این نقطه از شهر فرستاد و ۲ نفر را هم راهی بیمارستان کرد. آتش‌نشانی درگزارش خود اعلام کرد، کپسول‌های گاز مایع منجر به این حادثه شده‌اند.

 • خشکاندن ریشه‌های قاچاق در قم

  خشکاندن ریشه‌های قاچاق در قم

  فاطمه امامی-  قم - خبرنگار: معاون سابق سیاسی امنیتی استاندار قم در آخرین روزهای حضورش در استان از رتبه پنجم امنیت استان قم نسبت به کشور خبر داد. این یعنی قم نسبت به بسیاری از استان‌ها وضعیت بهتری از لحاظ جرم و جنایت دارد.

 • پرونده همیشه باز بافت فرسوده قم

  پرونده همیشه باز بافت فرسوده قم

  روح‌الله یارمحمدی-‌ قم- خبرنگار: حدود ۱۵ درصد از مساحت ۱۲ هزار هکتاری شهر قم را بافت فرسوده تشکیل داده و البته این مساحت هزار و ۶۰۰ هکتاری در بطن ۴ هزار هکتاری بافت ناکارآمد شهری جا خوش کرده که اوضاع را پیچیده‌تر و وخیم‌تر می‌کند.

 • ابلاغ برنامه جامع برای رونق تولید در قم

  ابلاغ برنامه جامع برای رونق تولید در قم

  روح‌الله کریمی-  قم - خبرنگار: دهه کرامت انگیزه‌ای شد تا استاندار قم و معاونانش دور یک میز با خبرنگاران گفت‌وگو کنند. این نشست تنها محفل رسانه‌ای است که می‌توان خبرنگاران همه رسانه‌ها را در یک جا دید.

 • جذب ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در قم

  جذب ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در قم

  روح‌الله یارمحمدی - قم - خبرنگار همشهری: برگزاری نشست و گفت‌وگو در حوزه مدیریت شهری آنقدر زاویه و چالش دارد که بتواند بیش از ۳ ساعت شهردار و معاونانش را درگیر پاسخ‌گویی به خبرنگاران کند و حاشیه‌های خاص خود را داشته باشد.

 • فاطمه معصومه(س) الگوی علم و عفاف

  فاطمه معصومه(س) الگوی علم و عفاف

  حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان - استاد حوزه و دانشگاه: سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر فرصت مناسبی است که آثار و برکات وجودی آن حضرت در قم و نقش الگو بودن زندگی ایشان برای دختران را بازخوانی کنیم.

 • بانویی که با بهشت به سرزمین من آمد

  بانویی که با بهشت به سرزمین من آمد

  سمیرا روشنایی - قم- خبرنگار:  اینجا همه به هر زبانی دست به دامن پرکرامتش می‌شوند و در روز میلادش ابراز عشق می‌کنند.

 • صدای زندگی از قلب شهر قم

  صدای زندگی از قلب شهر قم

  سمیرا روشنایی - قم- خبرنگار: صدای زندگی می‌آید از قلب شهر. دویدن بچه‌ها در آب و لذت و شادی خانواده‌ها در کنار رودخانه قمرود، تفریح این روزها و شب‌های مردم قم است.

 • همه‌جانبه‌نگری در طراحی پروژه‌های عمرانی قم

  همه‌جانبه‌نگری در طراحی پروژه‌های عمرانی قم

  فاطمه امامی-  قم - خبرنگار: تقاطع‌های غیرهمسطح به نمادی از فعالیت‌های شهرداری قم تبدیل شده، به طوری که اگر این اقدامات را از عملکرد شهرداری حذف کنیم کارنامه این نهاد قابل قبول نخواهد بود. این طرح‌ها هرچند بسیاری اوقات مورد علاقه مردم هستند، اما با تردیدهای کارشناسی هم روبه‌رو خواهند بود.

 • تاخیر ۴۰ ساله در ادعاهای ملکی قم

  تاخیر ۴۰ ساله در ادعاهای ملکی قم

  فاطمه امامی-‌ قم- خبرنگار: حتما شما هم وقتی از میدان ۷۲ تن و مقابل شهربازی پرخاطره شهر قم عبور می‌کنید، از خود می‌پرسید چرا این شهربازی باید به متروکه‌ای تبدیل شود؟

 • فراز و فرودهای پرونده‌های قضایی در قم

  فراز و فرودهای پرونده‌های قضایی در قم

  روح‌الله کریمی-  قم - خبرنگار: هفته قوه قضاییه اگر نباشد نمی‌توان مسئولان قضایی استان را دور یک میز با خبرنگاران دید. با این حال، برای خبرنگاران مهم است که از فراز و فرودهای پرونده‌های قضایی و نوسان نرخ جرایم در استان باخبر شوند.

 • نهضت علمی امام صادق(ع) و پرچمداری حقانیت شیعه

  نهضت علمی امام صادق(ع) و پرچمداری حقانیت شیعه

  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن خرمی-  استاد حوزه و دانشگاه: از جمله ویژگی‌های دوران امام صادق(ع) که در سالروز شهادت مظلومانه حضرتش قرار داریم این است که کشمکش‌های سیاسی ناظر به کسب قدرت میان اُمویان و عباسیان به اوج خود رسیده بود.

 • بسته تشویقی ویژه برای صرفه‌جویی برقی

  بسته تشویقی ویژه برای صرفه‌جویی برقی

  روح‌الله یارمحمدی - قم - خبرنگار: یک تصور اشتباه قم را در خطر یک بحران آبی جدی قرار داده است. این‌که مردم فکر می‌کنند قم مثل سایر مناطق کشور سال پرآبی داشته و سدها و مخازن آبی قم تأمین است، کم فاجعه‌ای نیست.

 • گردشگری قم، غریبه‌ای در شهر

  گردشگری قم، غریبه‌ای در شهر

  روح‌الله یارمحمدی-  قم - خبرنگار: «کسی باور نمی‌کند که قم تورلیدر دارد. فراتر از آن کسی از ما قبول نمی‌کند که قم ۲۰ محور با حداقل ۱۰۰ جاذبه گردشگری و ۳۸۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده دارد و ...»

 • مهارت‌افزایی؛ پیش‌نیاز اشتغال‌زایی

  مهارت‌افزایی؛ پیش‌نیاز اشتغال‌زایی

  سید محمدمهدی موسوی-  قم - خبرنگار:مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در آخرین جلسه کارگروه اشتغال بار دیگر بر ضرورت توجه همه‌جانبه مدیران و مسئولان استان بر مقوله مهارت‌آموزی در قم تأکید کرده و

 • رشد استارت‌آپ‌های حوزه سلامت در قم

  رشد استارت‌آپ‌های حوزه سلامت در قم

  روح‌الله یارمحمدی- قم - خبرنگار: بر اساس گمانه‌زنی و آمارهای موجود، چیزی حدود ۳۰ شرکت فناور و استارت‌آپی در حوزه سلامت در استان قم فعالیت دارند که بیشتر آنها عضو مراکز رشد و پارک علم و فناوری هستند.

 • کم‌آبی در ۲۲ روستای قم

  کم‌آبی در ۲۲ روستای قم

  روح‌الله کریمی-  قم - خبرنگار: زنگ هشدار کم‌آبی در بخش جعفرآباد به صدا درآمده است. اهالی ۲۲ روستای این بخش با کم‌آبی روزگار سختی می‌گذرانند. معضلی که نزدیک به ۷ سال است زندگی اهالی این منطقه را با مشکل مواجه می‌کند.

 • افزایش ۹۴ درصدی کمک به محرومان در قم

  افزایش ۹۴ درصدی کمک به محرومان در قم

  سید محمدمهدی موسوی-  قم - خبرنگار: خانواده‌های کم‌درآمد در یک سال اخیر به دلیل نوسان قیمت کالاها و رشد تورم به نهادهای حمایتی پناه آورده‌اند. این مسأله سبب شده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با چالش تأمین نیازمندی‌های محرومان مواجه شود.

 • قدردانی کودکانه از محیط زیست

  قدردانی کودکانه از محیط زیست

  سید محمدمهدی موسوی- قم - خبرنگار همشهری: آموزش حفاظت از محیط زیست به کودکان حکایت یک تیر و دو نشان است. کودکان با فراگیری این آموزش‌ها هم خودشان در حراست از محیط پیرامونی همت می‌کنند و هم در برابر تهدیدها و چالش‌های رفتاری جامعه واکنش نشان می‌دهند.

 • قهرمانان اهدای خون

  قهرمانان اهدای خون

  روح‌الله کریمی-  قم - خبرنگار: احساس شادی را می‌توان در چهره‌شان دید. باید هم خوشحال باشند. هر زمان که به اهدای خون اقدام می‌کنند زندگی ۳ یا ۴ نفر را نجات می‌دهند. مشتاقانه وارد محفلی می‌شوند که برای سپاس از آنها تدارک دیده شده. در حاشیه آیین سپاس از اهداکنندگان مستمر و حامیان اهدای خون سالم فرصتی شد تا با تعدادی از قهرمانان اهدای خون گفت‌وگو کنیم

 • اجرای ۳۳ طرح کشاورزی در قم

  اجرای ۳۳ طرح کشاورزی در قم

  سید محمد مهدی موسوی- قم - خبرنگار: نخستین نشست خبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به بیان طرح‌های اولویت‌دار در سال ۹۸ و پاسخ به سئوال‌های گذشته سپری شد.

 • باغ‌های سوخته در جوار چاه‌های خشک

  باغ‌های سوخته در جوار چاه‌های خشک

  فاطمه امامی -  قم – خبرنگار همشهری: مسأله حراست از باغ‌های شهر قم موضوعی است که در دو سه سال اخیر مورد تأکید بسیاری از مسئولان بوده است.

 • افزایش تعرفه نظام مهندسی در قم

  افزایش تعرفه نظام مهندسی در قم

  فاطمه امامی- قم - خبرنگار: افزایش ۴۲ درصدی تعرفه نظام مهندسی ساختمان برای امسال تا امروز واکنش‌های بسیاری داشته است.

 • گشت و گذاری در کافه‌های شهر

  گشت و گذاری در کافه‌های شهر

  فاطمه امامی- قم - خبرنگار: کافه‌داری و کافه‌نشینی را باید یکی از اشتغال‌های جدید مردم قم دانست. این‌که این شغل معادل کدامیک‌ از شغل‌های جدید است و چه اقتضائاتی مردم را به این تفریح کشانده نیاز به بررسی‌های جامعه‌شناختی دارد، اما آمارها از وجود نزدیک به ۲۰۰ کافه در شهر قم خبر می‌دهند.

 • شاخصه‌های مکتب امام خمینی (ره) و پیام قیام ۱۵ خرداد

  شاخصه‌های مکتب امام خمینی (ره) و پیام قیام ۱۵ خرداد

  آیت‌الله محمود عبداللهی- عضو مجلس خبرگان رهبری: چهاردهم خرداد، سالروز ارتحال امام خمینی(ره) یکی از اندوه‌بارترین روزهای تاریخ ملت ایران است، چراکه در این روز مردم ما رهبری بزرگ، حکیم، شجاع و انسان مؤمنی را از دست دادند که مصداق بارز یک رهبر الهی بود که توانست تحول عظیمی را در مناسبت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه ایران اسلامی رقم بزند.

 • پیگیری ۱۵ مطالبه شهروندان توسط مدیریت شهری

  پیگیری ۱۵ مطالبه شهروندان توسط مدیریت شهری

  علی نوری - قم - خبرنگار:  مطالبه‌ها و دغدغه‌های شهروندان که در روزنامه همشهری منتشر می‌شود به طور مرتب توسط روابط عمومی شهرداری قم پیگیری می‌شود.

 • هوشمندسازی مراحل اداری  ساخت‌وساز

  هوشمندسازی مراحل اداری  ساخت‌وساز

  فاطمه امامی- قم - خبرنگار:معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم از افزایش ۲۱ درصدی پروانه ساختمانی در قم از نظر متراژ خبر داد.

 • خلق حماسه‌ای دیگر

  خلق حماسه‌ای دیگر

  همزمان با فرارسیدن آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور روزه‌داران ولایت‌مدار استان‌های قم، مرکزی و سمنان برگزار شد.